OG Elektra kauplustekett laieneb Jõgevale

Grossi soovist Jõgeva toiduaineteturul kanda kinnitada oli kuulda juba ammu. Plaan ehitada uus kauplus Suurele tänavale vana kinomaja juurde takerdus paraku detailplaneeringu taha.

“Kuigi linnapea on meie plaanidesse soosivalt suhtunud, on ühe kodaniku kaebus ja sellega kaasnevad bürokraatlikud toimingud krundi detailplaneeringu kinnitamist üha edasi ja edasi lükanud,” ütles Oleg Gross. “Kui siis kuulsin, et sobivas kohas ja sobiva detailplaneeringuga krundil asuv Kajaka kauplus on müügis, tundus mõistlik see ära osta.”

Mõni päev pärast ostutehingut pandi poeuksed kinni ja algas ümberehitus: müügisaal oli nimelt vaja suuremaks saada. Varuruumi hoones selle tarbeks õnneks oli, sest algselt oli majja ju planeeritud ka kohvik. Ümberehitustööd teeb Rakvere firma OÜ Dektum, kes asjade kiirema kulgemise huvides kohapealt alltöövõtja leidis.

“Alumise korruse neljasajaruutmeetrisest pinnast kolmsada läheb müügisaali ja sada lao alla,” ütles Oleg Gross. “Lisaruumi on vaja kasvõi juba uue tehnoloogia, sealhulgas külmlettide ja kassasüsteemide paigaldamiseks. Juurde on plaanis palgata ka kümmekond müüjat: senini oli neid tööl kaheksa.”

Külmlette on OG Elektra poodides vaja rohkesti, sest nende müügistrateegia on üles ehitatud eelkõige firma omatoodangu ? toore liha toodete ning vorsti-, singi-, kulinaaria-, pagari- ja kondiitritoodete ? pakkumisele.

Loogiline käik

Kaupluseketi Jõgevale laiendamine oli Oleg Grossi sõnul igati mõistuspärane, sest firma kaubaautod sõidavad Jõgevalt läbi niikuinii.

“Kolm korda nädalas käib meie auto Tartust kaupa toomas,” ütles Gross. “Edaspidi saame selle Rakverest teele saata koos Jõgeva poele mõeldud kaubaga. Ülejäänud päevadel, tõsi küll, peame auto spetsiaalselt Jõgevale saatma: senine veoring ulatus meil ainult Väike-Maarjani.”

Omatoodetud kaupa saab OG Elektra mõistagi soodsama hinnaga pakkuda kui sisse ostetut. Gross ei salga, et hindadega ta kohta Jõgeva toidukaubaturul võitma tulebki, samuti omatoodangu sadadesse nimetustesse ulatuva sortimendiga. Mõlemast aspektist vaadatuna peaks Jõgeva tarbija igal juhul võitma.

See, et Kajaka pood päris kesklinnas ei asu, Oleg Grossi meelest soetatud kaupluse väärtust oluliselt ei vähenda.

“Jõgeva südalinn on juba nii täis ehitatud, et sinna poleks uus pood mingi valemiga ära mahtunud,” ütles Oleg Gross. “Ja kinomaja ümbrusest on see paik paremgi: ümberringi on ju suured kortermajad. Kuna enamik ostjaid hakkab aga arvatavasti siiski autoga poes käima, on plaanis tunduvalt laiendada parklat. Detailplaneering seda õnneks võimaldab.”

Detailplaneering võimaldab Grossi sõnul ka olemasolevale kauplemispinnale tuhatkond ruutmeetrit juurde ehitada, juhul kui see otstarbekas tundub, st kui äri hästi läheb ning T-Marketi ja teiste suurte kauplusekettide võimalik Jõgevale tulek äri laiendamist mõttetuks ei muuda.

Pole enam kiiret

Ka kinomaja juures oleva krundi detailplaneeringu protsessi pole Grossil plaanis peatada, ainult et sellega pole tal enam tulist kiiret, nii nagu varem.

“Kui selgub, et Jõgeva kannatab välja kaks meie poodi, teeme ka teise,” ütles Oleg Gross.

Jõgevale teise poe ehitamisest pakilisem on aga teine Jõgevamaaga seotud plaan: kaupluseketi laiendamine Mustveesse.

“Põltsamaa vajab konkurentsi toidukaubaturul küll enamgi ? sealsetes poodides käivad hinnad täitsa üle mõistuse ?, ent sealse magusaima ehitusplatsi sai T-Market endale ning seepärast me hetkel Põltsamaa suunas ei vaata,” ütles Oleg Gross. “Mustvee suund tundub aga päris perspektiivikas vaatamata sellele, et kaubaautod meil sealkandis veel ei kurseeri.”

Kajaka kaupluse senine omanik Aleksandr Vent?ikov ütles, et oma kätega üles ehitatud hoonest loobuda oli natuke kahju küll, ent hing ihkas kaubanduse juurest tagasi oma põhitegevusala ? ehituse ? juurde. Sestap ta poe maha müüski. Ning asus tööle ühes ehitusfirmas.

Summat, mille ta Grossilt Kajaka poe eest sai, Vent?ikov avalikustama ei nõustunud.

OG Elektra veerandsajast kauplusest koosnev kett laieneb sel aastal mitte ainult Jõgeva poe, vaid ka Paidesse, Türile ja Tallinna Lasnamäele rajatavate kaupluste võrra. Ühtekokku võib Grossi kaupluste käive omaniku enda hinnangul ulatuda tänavu miljardi kroonini.

 RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus