Õdus külalistemaja kunagises meiereis

Külalistemajas on praegu majutuskohti 8 ? 10 inimesele, 36-kohaline konverentsisaal ja saun. Maja omanikel Tiina ja Meelis Vennol on edaspidi plaanis nii saali- kui ka majutuskohti juurdegi luua. Praegu on igatahes külalistemajas kõik tingimused  kokkutulekuid, sünnipäevi, konverentse ja muid ettevõtmisi läbi viia. Tänu puuküttel töötavale katlale on hoone soe. Suures saalis on koguni põrandaküte. Teisel korrusel on majutusruumid, kus on võimalik ööbida 8 ? 10 inimesel, vastavalt sellele, kas toas ollakse üksi või kahekesi.

Hea aura

Need, kes Aidu külalistemajas kokkutulekuid korraldanud, pidusid pidanud või ööbinud, on  kiitnud ka maja hea aurat. “Ju valisid omal ajal ümbruskonna talupidajad, kes siia meierei rajasid, enne ehitamist hoolega kohta ja eks see hoone ole ka omakandi rahvale hea tahtega ehitatud,” oletab Tiina Venno.

Tiina ja Meelis hakkasid 2003. aastal seda päris põhjalikult laguneda jõudnud maja oma pere elupaigaks remontima ja aasta pärast koliti juba sisse. “Olin ikka Meelisele palju kordi rääkinud, et tahan oma maja. Ühel õhtul tuli ta töölt koju ja teatas, et nüüd ostsingi sulle maja ära. “Appi, appi, ah siis sellise maja,” oli mu esimene reaktsioon. Olime ju sellest väga sageli mööda sõitnud ja asi tundus ikka päris trööstitu olevat,” räägib Tiina. Et aga ahvatlus kord oma majas elada oli suur, otsustati lõpuks siiski julgus kokku võtta ja remondiga alustada. Et endale said korda tehtud toad maja ühes pooles teisel korrusel, tekkis mitmeid plaane ülejäänud osaga, kuni otsustati külalistemaja kasuks. Et ettevõtluskeskusest abi saada ei õnnestunud, võeti pangast laenu ning hakati omal jõul pihta. Väga palju töid ongi noorel perel oma kätega ja sõprade abiga ära tehtud. Muidugi kasutati hiljem ka ehitusmeeste abi. Tegevusloa saamine jäi esialgu mitmete bürokraatlike asjaajamiste taha, aga lõpuks saadi seegi.

Tulevikuplaanid on suured

Kui Vennode kolmeliikmelisel perel elamistingimused lahedamaks muutusid, leiti, et lisaks oma tütrele Age-Liisile, kes on praegu 12-aastane, ollakse valmis kodusoojust pakkuma veel kolmele väikesele kasulapsele. Praeguseks on vanim neist kuue- ja noorim kolmeaastane. “Lapsed on nüüd  juba suuremaks saanud, käivad lasteaias ja mul on külalistemajaga aega rohkem tegelda,” ütleb  Tiina ning näitab maja hubaseid ja puhtusest säravaid ruume. Üks eraldi asuv majaosa plaanitakse veel kasutusse võtta. “Sinna tahaksime neli tuba juurde teha. Need oleme mõelnud rohkem lukstubadeks, eraldi vannitoa ja tualetiga. Suvel hakkame maja fassaadi edasi tegema. Ja kivihunnik on ka juba kohal. Sellest teen väliskujunduse, nii et iga nurga peale lillepeenar saab,” kergitab majavalduse perenaine pisut katet mõnedelt tulevikuplaanidelt ning unistab sellest, et kunagi rajatakse Aidust paisjärve juurde jalakäijatetee. “See on lausa hädavajalik. Päris hirm on, kui suvi tuleb ja lapsi sinna jälle aina jalgratastega ja jalgsi voorima hakkab,” nendib ta.

 Paremad puhkamisvõimalused Aidu paisjärve ääres annaksid vahest rohkem põhjust ka lähedal asuvaid majutusvõimalusi otsida. Tulevikus on Vennod mõelnud ka võimalikele kämpingutele, telkimiskohtadele, rattalaenutusele jne. Ruumi ümbruses ju jätkub. “Eks aeg näitab, mis siin saab. Olen püüdnud ikka mujalgi ringi käies midagi kasulikku kõrva taha panna,” kinnitab Tiina.

Jõgeva linn, kus praegu ööbimiskohti napib, pole aga Aidust samuti eriti kaugel. Igatahes sportlased, kes Jõgeval hiljuti võistlemas käisid ja siinses külalistemajas ööbisid, olid küll väga rahule jäänud. Ka lähemateks nädalateks on Aidu külalistemaja ruumid juba mitmesugusteks koosviibimisteks ette tellitud.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus