Objektiivi Ordu näitab rabapilte

 

Jõgeva kultuurikeskuses saab detsembris vaadata fotonäitust “Rabahetked”. Fotode 18 autorit esindavad Objektiivi Ordu nimelist harrastusfotograafide ühendust.

Objektiivi Ordu liikmed elavad Eestimaa eri paikades ja nende vanuski on üsna erinev. Tuttavaks said nad omavahel Delfi pildiportaali vahendusel: nad laadisid sinna üles oma pilte, arvustasid teiste loomingut ja õppisid kasutama mitmesuguseid fotode töötlemise võimalusi. Ajapikku sai netitutvusest isiklik tutvus ning nüüd on ordul kombeks kolmel-neljal korral aastas mõne ordulase kodukandis kokku saada, et ümberkaudseid vaatamisväärsusi ning loodus- ja linnakeskkonda jäädvustada.

“Pärast ühist väljasõitu on põnev vaadata, millised pildid keegi üles laeb,” ütles Objektiivi Ordu jõgevamaalasest liige Tiina Säälik. “Väljasõitude vahelise aja teeme huvitavaks sellega, et iga kuu nimetab keegi mingi teema, mille alla sobituvaid pilte siis jahtima asutakse.”

Rabamaastik on üks Objektiivi Ordu liikmete lemmikmaastikke. Seda on käidud pildistamas üksinda ja üheskoos. Viimasel juhul sõidetakse juba õhtul kohale ja püütakse tabada nii päikeseloojangu kui ka päikesetõusu aegset valgusmängu. Ka ühine näitus pandi kokku rabapiltidest. Rabafotodega astuvad üles 18 autorit: Ringa Kedelauk, Karin Raagul, Helen Parmen, Ilmar Aadla, Evald Kukk, Katrin Loss, Ingrid Tiitre, Jüri Talts, Anne Aaspõllu, Luule Põder, Silvia Saard, Birgit Vaarandi, Mari Prikenfeld, Jaanus Tiirmaa, Lee Nuutre, Lembit Oppe, Annika Ojasaar ja Tiina Säälik. Lisaks viimasele on Jõgevamaaga suuremal või vähemal määral seotud Annika Ojasaar ja Katrin Loss.

Objektiiv Ordu liikmed on leidnud meeliköitvaid motiive ühtekokku 18 rabast, nii et näituse vaatamine kujuneb omamoodi loodusõppetunniks.

Tiina Sääliku sõnul alustas näitus “Rabahetked” oma reisi mööda Eestit märtsis Tartu Karlova-Ropka raamatukogust. Oktoobris sai seda vaadata Põltsamaa kultuurikeskuses. Sealt tegi see enne Jõgevale jõudmist kõrvalepõike Keilasse. Jõgevalt viiakse see aga Kohilasse.

“Oleme ise oma elu selle näitusega üsna keeruliseks teinud: kogu aeg on vaja nuputada, kes näituse eelmisest paigast ära toob ja järgmisse viib. Tulevikus peame logistika natuke paremini läbi mõtlema,” ütles Tiina Säälik.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus