Nutikas digilahendus tõi esikoha Luua Metsanduskooli

Pole vist enam valdkonda, kus infotehnoloogilisi abivahendeid ei kasutata. Nüüd on infotehnoloogilised vahendid jõudnud tööstuslikku tegevusse, põllumajandusse, metsandusse ja mujale.


Möödunud kolmapäeval saavutas Tallinnas toimunud koolitusprogrammi Samsung Digi Pass finaalvõistlusel peavõidu Luua Metsanduskooli võistkond, kes arendas tuleviku digilahendusi metsamõõtmiseks. Erinevate nutikate lahendustega osales finaalis kaheksa 14–20aastaste noorte võistkonda mitmetest õppeasutustest üle Eesti. Luua Metsanduskooli kolmeliikmelisel võistkonnal läks seekord väga hästi ja nad saavutasid võistlusel esikoha. Võiduka meeskonna Flying Forest juhi Silver Pärna sõnul leidis ta endale sobiva meeskonna koolikaaslaste seast.

Nendest Mihkel Märtin on esimese kursuse õpilane ning Romet Rehe koos Silver Pärnaga kolmanda kursuse õpilased. „Digitaalse metsamõõtmise idee tekkis igapäevase praktilise tegevuse tulemusena, et tööd lihtsamaks muuta. Idee tuli meil lihtsalt lahti mõtestada. Mingit prototüüpi me ei kasutanud. Esitlusele Tallinnas võtsime kaasa drooni, lisaks vahendid, mida praegu metsamõõtmiseks kasutatakse. Püüdsime tekitada praktilise võrdluspildi, kuidas toimub metsamõõtmine praegu ja kuidas seda digilahenduse abil teha saaks. Kui praegu peab kaasas olema klupp metsa mõõtmiseks, kõrgusemõõdikud, relaskoop, vanusepuur, siis digilahendust kasutades neid vahendeid enam kaasa võtta poleks tarvis,“ rääkis Silver Pärn.

Meeskonna mentor, Luua metsanduskooli üldõppe koordinaator-haridustehnoloog Riina Tralla lausus, et kõikidele kutsekoolidele anti võimalus kandideerida Samsung Digi Pass programmi. Selleks tuli esitada koolides moodustatud kolmeliikmeliste võistkondade nägemus äpist, mida nad kavatsevad looma hakata.

Eelnevalt korraldati Luua metsanduskoolis ideelabor, kuhu teiste seas tuli oma ideega välja ka Silver Pärn. Riina Tralla sõnul sai Silver innustust oma kooli maastikuehitajatelt, kes eelmisel aastal saavutasid samal võistlusel teise koha.

„Võistlust kõrvalt jälgides panin tähele, et meie kooli võistlejatel oli silma torkavalt suurem motivatsioon teiste finalistidega võrreldes. Nad tundusid kompetentsemad ning nende idee säras oluliselt tugevamini kui konkurentidel. Lisaks oli meie meeskonnal juba suur meediakogemus, mis leidis kajastamist ajalehtedes Äripäev ja Vooremaa. Samuti olid võistkonna liikmed suhelnud erinevate firmadega, et oma ideed turustada. Kasu tõuseks meie välja pakutud lahendusest suurem kui teiste osalenud võiskondade ideede puhul. Kindlasti on võimalik see idee ka ellu rakendada,“ arutles Riina Tralla.

Finaalvõistluseks valmistumine algas varakult. Mentorina tuli Riina Trallal poistele meelde tuletada, et nad oma tegevust ka blogis kajastaksid. Blogimine oli hiljem oluline žürii jaoks, kes muu hulgas hindas ka seda kuidas võistkonnad eelnevalt võistlemiseks valmistusid. Võistkondade hindamine toimus septembrist kuni veebruarini. Hinnati digioskuste arendamist, info levitamist ja jagamist, koostöö valmidust, oma idee reklaamimise oskust jne.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus