Nurme laadal oli tänavu oodatust vähem külastajaid

Möödunud nädalavahetusel peeti Pikknurmes Nurme laat, mis tänavu ei saanud oma külastajate arvu poolest vastu eelmisel aastal toimunule.

Laadakülastajate arv kannatas tõenäoliselt Jõgeval peetud linnapäevade pärast, sest Jõgeval oli programm oluliselt tihedam ja üritusi jagus kahel päeval varahommikust kuni hiliste öötundideni välja. Samas oli ka Pikknurmes tegevust nii suurtele kui ka väikestele, kuid seda jäi siiski väheseks, et konkureerida Jõgeva juubeliürituse programmiga.

Siiski jõudis enamik kaupmehi mõlemale laadale, kuna Jõgeval algas kauplemine juba reedel ning Nurme laat avati alles laupäeval ja mitmed ettevõtted suutsid end kahe suurürituse vahel jagada. Pikknurmes oli ürituse avapäeval üüratu suur laadaplats tihedalt müügipunktidega kaetud, kuid esmapilgul tundus, et kauplejaid oli seal oluliselt rohkem kui ostjaid. 

Keerulised ilmastikuolud

Müügimehed pidid võitlema ka kõva tuulega. Paljudel oli rohkem tegemist oma müügiputka püsti hoidmise kui kauba müümisega. Tuuline ilm oli vesi tuulelohemüüjate veskile, kelle äri laupäeval eriti hästi õitses. Aeg-ajalt võis õhus lendlemas  märgata ka mõnda särgikut või aluspüksipaari, mille tuul oli leti pealt minema puhunud.

Laupäeva keskpäeval lahutas külastajate meelt unikaalne sepa- ja trummishow, kus lava kõrval sepistasid noored sepapoisid tarvilikke riistu ja samas lavanurgal esitas üks noor trummar andunult meeletuid trummisoolosid. Vahepeal astusid laval üles Puurmani tantsutüdrukud; korraldati ka oksjon ning karaokevõistlus. 

Aiataimedest aluspesuni

Laadalt võis osta kõikvõimalikku kraami nii kodu kaunistamiseks kui ka tervise ja väljanägemise parandamiseks. Lisaks traditsioonilistele puidust välja lõigatud öökullidele ja kotkastele olid puidukunstnikud sel aastal müüki toonud ka palgist välja voolitud multifilmitegelase Bart Simpsoni, mis püüdis nooremate laadakülastajate pilke, kes oma vanematelt lunisid, et see puidust tegelane ära ostetaks.

Veel köitis tähelepanu lambanahkadega äritsenud naisterahva taskukoer chiuaua, kes rõõmsalt klähvides nahkade vahel ringi kalpsas, tihtipeale tihedas lambavillatihnikus tasakaalu kaotas ja ümber kukkus. Külastajad imetlesidki sealse müügikoha juures rohkem koerakest kui müüdavat kaupa.

Õhtune programm algas kell 19.00, mille raames esinesid PS Troika ja Kuldne Trio ning kontserdi nautimiseks pidid külastajad lunastama 100-kroonise pileti, mis ehk nii mõnelegi päevase ostlemise järel liigne kulutus oli.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus