Nostalgia läheb peale küll!

 

 

Taaskasutus on meil järjest popim. Õnneks oleme edukate ja tegusate naaberriikide toel üle saanud valehäbist, mis veel kümne aasta eestki heal järjel härrasid-prouasid kas või uudishimustki mõnda kasutatud riiete poodi sisse kiikama takistas ja turuplatsil vanavaralettidega distantsi hoidma sundis: teiste vana koli…

Nüüd anname meiegi endale järjest enam aru: teise mehe vana võib tõepoolest väga edukalt olla teise mehe uus, kasutatud asju osta pole häbiasi,  aastakümneid tagasi toodetu sünnitab äratundmisrõõmu ja annab mõnusa nostalgialaksu.  

Äsja Jõgeval toimunud vanavaralaadal, mille korraldas MTÜ Pommiauk, oli poolsada müüjat, uudistajaid aga kolm korda rohkem. Nii mõnigi unikaalne tarbeese, pilt või kujuke vahetas omanikku, olgu siis ostjaks kollektsionäär, ärimees või maakoduomanik, kes enda ümber kaugete aegade hõngu igatseb.

Neilgi, kes müügilaudade vahel vaid jalutasid ja aeg-ajalt hüüatada said, et oh, ma mäletan seda nukku, üleskeeratavat jänest või transistorraadiot, ei läinud laadalkäik tühja.

Pommiaugu rahvas kavatseb vanavaralaada traditsiooniks muuta ja see on neil üks pagana hea mõte!

 

6. august 2013

blog comments powered by Disqus