Nossukese mängumaal saab rõõmsalt aega veeta ja sünnipäevi tähistada

Jõgeval Selveri maja teisel korrusel on avatud Nossukese mängumaa, kus leiavad tegevust lapsed kuni koolieani ning seal on võimalik pidada ka laste sünnipäevapidusid.


Jõgeval Nossukese mängumaa avanud ettevõtja Gert Štukert otsustas ise mängutoa teha seetõttu, et ei leidnud oma poja esimese sünnipäeva pidamiseks sobiva hinna ja võimalustega peokohta. “Tartus mängutubades oleks see pidu maksma läinud ligi nelisada eurot,” nentis mees. Tormast pärit, kuid praegu Tartus elav Gert märkis, et paslik oleks rajada ise mängumaa Jõgevale, kus kodukandi lapsed saaksid mõistliku hinna eest mängimas käia ja sünnipäevi tähistada.

Jõgeval Puiestee tänaval tegutseb praegu küll ka MTÜ Jõgeva Perekeskus hallatav Kraaksupesa mängutuba, kuid see on väga napilt avatud, hetkel vaid kahel päeval nädalas kella 9-13 ning õhtuti pole Jõgeval võimalik seal ega ka kusagil mujal sobivas kohas väikelastega mängimas käia.

Nossukese mängumaa tuleb nüüd selles küsimuses appi, sest vähemalt esialgu on see avatud kuuel päeval nädalas hommikul kella kümnest õhtul kaheksani. Ideest teostuseni kulus Gert Štukertil paar kuud ning eelmise aasta lõpus oli Nossukese mängumaa avatud. 20. detsembril sai mängutuba “sisse õnnistatud” Gerdi poja esimese sünnipäevapeoga. “Tagasiside oli positiivne. Lapsi osales peol seitse ning täiskasvanuid oli isegi rohkem. Kõik mahtusid ära ja lastel oli lõbus,” kinnitas ettevõtja. 

Lastehoiuteenust ei pakuta

Mängutoas jätkub tegevust imikutest kuni kooliealiste rüblikuteni. Kuni kolmeaastased võivad mängutoas viibida koos lapsevanema või saatjaga, suuremad lapsed võivad seal tegutseda iseseisvalt.

Kohal viibib ka administraator, kes aitab lastel mängutoas toimetada ja abistab näiteks tualetis  käimisel, kuid tegemist pole lapsehoidjaga. “Me ei paku lastehoiuteenust. Kohal olev töötaja võib küll last vajadusel abistada, kuid ei vastuta tema eest,” rõhutas mängutoa asutaja.

Lühikese ajaga ja praktiliselt reklaami tegemata on osa Jõgeva inimesi uue mängumaa ise üles leidnud. Gert Štukerti sõnul on neil avatud mängumaa Facebook’i leht, poodides on jagatud   flaiereid ning lasteaedadesse on viidud reklaamplakateid.

Üleeile 11kuu vanuse poja Sandriga mängumaad külastanud Birgit ütles, et saigi info Selveris jagatud flaierilt. “Olen varem käinud pojaga Kraaksupesas mängimas, kuid nüüd on ka  õhtusel ajal temaga kuhugi minna,” rääkis Birgit ning lubas, et nad tulevad siia kindlasti veel. 

Lahtiolekuajad ja asukoht võivad muutuda

Juba on uuel mängumaal broneeritud kolm sünnipäevapidu. Poja viienda sünnipäeva tähistamiseks Nossukese mängumaal aja broneerinud Monika avaldas arvamust, et sellises vanuses laste sünnipäeva tähistamine mängutoas on kõige lihtsam variant. “Kodus kohe sugugi ei jaksa. Elan Jõgeva lähistel ja mul on hea meel, et nüüd kodu lähedal selline koht avati.  Vastasel juhul oleksin läinud Tartusse ja seal mõne peokoha broneerinud. Siin on hea, saab alt Selverist söögid võtta ja üles tuua,” rääkis kahe lapse ema.

Mängumaa asukoht Selveri poe peal on ideaalne just juhul, kui lapsevanemad soovivad rahulikult poes ostelda ning saavad oma võsukesed selleks ajaks mängumaale meelt lahutama jätta. Oluliseks  puuduseks on siiski trepp, kust on keeruline käruga üles saada.

“Käru  saab siia üles tassida või siis jätta alla poe fuajeesse,” ütles Gert Štukert, lisades, et Selveris on olemas turvatöötaja ning kaduma lapse sõiduk kindlasti ei lähe. Samas nentisid nii Gert kui ka mängumaa administraator Inga, et poes on kärude hoidmiseks küllalt  vähe ruumi.

Gert tunnistas, et pole ka võimatu, et Nossukese mängumaa kolib suuremale pinnale, kuhu paremini ligi pääseb. “Kui mängumaad tegema hakkasin, polnud paremaid ruume saada,  kuid nüüd juba üks variant oleks,” märkis ta ning lisas, et praegu on mängumaal sissetöötamise aeg, hiljem võivad aga selle lahtiolekuajad ning isegi  asukoht muutuda. 

Nossukese mängumaa

Jõgeval Selveri hoone 2. korrusel

Avatud T-P 10.00-20.00

Mängimine 1 tund 2€, 3 tundi 4€

Sünnipäevade tähistamine (2,5 tundi)

Tööpäevadel 49€

Nädalavahetusel 69€

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus