Nooruse meeste ja poiste võistkonnad lõpetasid hooaja poodiumil

Jalgpallihooaeg lõppes Jõgeva SK Noorus jalgpalliklubile edukalt. Mehed saavutasid kolmandas liigas teise koha ning jätkavad järgmisel aastal teises liigas, D-klassis mänginud poisid saavutasid kolmanda ning B-klassi Põltsamaa/Jõgeva ühisvõistkond tuli samuti kolmandaks.

Nooruse esindusmeeskond pidas selle hooaja viimase kohtumise võõrsil Viljandi Tulevikuga, kus Jõgeva võistkond andis kodumeeskonnale kõva lahingu. Esimese poolaja lõpus läks Jõgeva Noorus B-klassi poiste koosseisust esindusmeeskonnaga liitunud Margo Parkala väravast 1:0 juhtima. Vaheajaks suutis Viljandi seisu viigistada ning teise poolaja alguses isegi kaks väravat lisada. Siiski pani kohtumisele ja ka tervele hooajale ilusa punkti mänguskoori avanud Parkala, kes lõi ka teise värava. Mäng lõppes seisuga 3:2.

Hooaja keskel SK Noorusest meistriliigas mängiva FC Kuressaarega liitunud Mairo Tikerberi kolmandas liigas löödud kolmkümmend üks väravat ei jäänud hooaja lõpuni tabeli esimesele astmele ning parimat väravaküti tiitlit ta siiski ei pälvinud, sest kolmanda liiga võitnud Tartu Quattromedi ründaja Ivar Sova lõi hooaja jooksul kolmkümmend kolm väravat ning lükkas sellega Tikerberi teisele kohale. Siiski tuleb tunnistada, et poole hooajaga kolmkümmend üks väravat lüüa on äärmiselt tugev saavutus.

B-klassis võistelnud Põltsamaa/Jõgeva koosseis oli endale kolmanda koha kindlustanud juba enne hooaja viimaseid kohtumisi. Esikoha saavutanud Tallinna Florale ja Tartu Tammekale neist vastast ei olnud, kuid kolmas koht teeniti auga välja. Viimases mängus tuli poistel küll vastu võtta 4:2 kaotus TJK Legionilt, kuid tabeliseisu see enam ei muutnud. Väravalööjate edetabelis saavutas Margo Parkala kolmeteistkümne väravaga teise koha.

Kõige nooremad Nooruse poisid mängisid D-vanuseklassis välja kolmanda koha. Kuue võistkonna seas oli seis esikolmikus üsna pingeline. Esimest ja teist kohta lahutas vaid kolm punkti ning teist ja kolmandat kohta lahutas kaks punkti. Nooruse poisid võitsid üheksa kohtumist, kaotasid ning mängisid viiki kolm mängu. Hooajale pandi punkt kodustaadionil Viljandi Tulevikku 3:1 võites. Terve hooaja peale oli Nooruse rivistusest kõige osavam väravakütt Raul-Martin Sirkas, kes lõi kümme väravat. Üldises tabelis saavutas Sirkas selle tulemusega kuuenda koha.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus