Nooruse jalgpallineiud lõpetasid oma esimese rahvaliiga hooaja

Kuigi rahvaliiga naiste võistkondade turniiril on pidamata veel üks kohtumine Tallinna Väle Vibu ja FC Elva vahel, on Jõgeva nooruse neidude jaoks jalgpalli rahvaliiga hooaeg lõppenud. Noorus võitis kaks ning kaotas neli kohtumist.

 

Tänavu osalesid Jõgeva Noorus 96 jalgpalliklubi neiud esimest korda vabariiklikul turniiril. Rahvaliiga hooaeg algas juuni alguses ning lõpeb eeloleval pühapäeval, mil Väle Vibu kohtub Elva võistkonnaga. Hooaeg algas Jõgeva Nooruse neidudele kaotusega, mil Tartus peeti TÜ Fauna vastu raske kohtumine. Mängu jooksul määrati Nooruse kahjuks kaks penaltit, sest kahel korral vilistati Jõgeva neidudele nende trahvikastis käega mäng. Mõlemad penaltid realiseerisid Fauna mängijad väravateks ning lisaks löödi kolmas värav veel ka mänguolukorras. Kohtumisel ei suutnud SK Nooruse mängijad skoori avada.

Teises kohtumises võõrustati kodustaadionil FC Elva võistkonda. Mäng peeti väga keerulistes tingimustes: sadas paduvihma, tuuleiilide tugevus oli 20 m/s ning iiliti rohkemgi. Jõgeva neiud suutsid aga olukorra enda kasuks pöörata ning võtta 1:0 mänguvõit väga tugeva Elva võistkonna üle, kellel on praegu kõik eeldused rahvaliiga esikoht võita. Värava autoriks oli Jõgeva Nooruse ründaja Sandra Sõber. 

Võõrsil võideti Paidet

Paide linnanaiskonnaga peeti kohtumine Eestimaa südames 22. augustil. Pingelises ning üsna võrdses mängus oli sel korral rohkem õnne Jõgeva võistkonnal. Mängu lõppseis jäi 1:0 ja värava autoriks järjekordselt Sandra Sõber. 

Viimases mängus jättis õnn Jõgeva võistkonna maha

Rahvaliiga hooajale pandi punkt möödunud pühapäeval, mil Noorus kohtus tabeli viimasel astmel oleva Väle Vibu võistkonnaga Tallinnas Õismäe staadionil. Väle Vibu läks juhtima juba kohtumise avaminutitel. Edasi jätkus tihe rebimine ning pallid lendasid mõlema värava suunas. Korra suutsid nii Väle Vibu kui ka Nooruse mängijad palli vastu väravaposti virutada.

Kümmekond minutit enne kohtumise lõppu otsustas Väle Vibu paremkaitsja arusaamatuil põhjustel Nooruse ründajale käega näkku lüüa. Tasuks sellise toorutsemise eest sai lööja punase kaardi ning Väle Vibu jätkas väljakul arvulises vähemuses. Selle kasutas ära Nooruse edurivi: hea söödumängu ning Väle Vibu aukliku kaitse tulemusena tegi Sandra Sõber seisuks 1:1.

Hoolimata arvulisest ülekaalust ja soodsast mänguskoorist, tuli Nooruse neidudel Tallinnast lahkuda pettumusega, sest vaevalt kolm minutit enne mängu lõppu tekkis segadus Nooruse kaitseliini ja väravavahi vahel, tulemuseks Nooruse löödud omavärv. 2:1 kohtumine ning ka rahvaliiga hooaeg Nooruse jaoks lõppeski. SK Noorus 96 klubi peatreener Igor Orlov jäi ebaõnnest ja rumalalt kaotatud mängudest hoolimata oma  hoolealustega rahule, kinnitades, et neiud tulid mängudega hästi toime, võttes arvesse, et nende vastasteks olid peamiselt  mitmeaastase mängukogemusega jalgpallurid ning Jõgeva neiud pole väljaspool maakonna meistrivõistlusi selle koosseisuga jalgpallivõistlustel osalenud. 

Rahvaliiga naisteturniiri esialgsed tulemused

  1. Tartu Ülikool Fauna                    9         

  2. FC Lootos naised                       8

  3. FC Elva naised*                          7

  4. SK Noorus neiud                        6

  5. Paide Linnanaiskond                  5

  6. Väle Vibu*                                 4

* Väle Vibu ja FC Elva omavaheline kohtumine peetakse sel pühapäeval

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus