Nooruse esisnaiper Stenver skoorib pea igas mängus

Jalgpalli Eesti meistrivõistluste II liigas põhja/ida piirkonnas mängiva Jõgeva SK Noorus-96 meeskonna resultatiivseim mängija on läbi hooaja olnud Stenver Kleimann-Leimann. Kiire ja täpse jalaga ründemees on seni peetud 19 mänguvoorus löönud 14 väravat, mis annab talle resultatiivsemate mängijate pingereas kolmanda koha. 

Nooruse meeskonna skoori eest hoolitsebki enamjaolt tandem Stenver Kleimann-Leimann ja Kaarel Põldma, sest viimane on tänavusel liigaturniiril löönud seni 12 väravat. Kokku on nad seega löönud kahekesi enam kui pooled Nooruse väravatest. Ehk 46st 26.

Nagu juba öeldud, valmistab Stenver vastasmeeskondadele tõsist peavalu eeskätt oma kiirusega, mistõttu jäädakse tema katmisega pidevalt hätta.

„Arvan, et mul ongi kaks peamist trumpi, milleks on kiirus ja väravaolukordade realiseerimise oskus ehk siis vaist. Ründajale on see kindlasti oluline. Olen meeskonnas vist üks kõige kiireimaid mängijaid. Kui palli ikka normaalselt jalale saan, siis pääsen üldjuhul ka vastastest läbi,” võtab Stenver kokku oma resultatiivsuse.

Hea kiirus on loomulik anne

Ta tunnistab samas, et füüsilist jõudu tal eriti pole. „Vähemalt sellist mitte, et vastaste suurte keskkaitsjatega õhus võidelda. Nii et minu eeliseks on ikka kiiruse peale mängimised.“

Viimases liigamängus Tallinna JK Piraaja vastu skooris Stenver peaga löödud väravaga. Enda sõnul oli see üle pika aja esimene peaga löödud värav.

Kõige üllatavam on muidugi tõsiasi, et Nooruse esindusmeeskonnas mängib Stenver alles esimest täishooaega.

„Noorteklassis mängisin mitu hooaega Nooruse eest, kuid siis vajus jalgpall ühel hetkel üldse kõrvale. 2012 ja 2013 jäid päris vahele, isegi trennis ei käinud. Alles 2014. aastal, kui Kervin Kull hakkas uut punti FC Wolves komplekteerima, panin oma nime kirja ja hakkasin uuesti mängima.”

Kolm järgmist hooaega mängis pika nimega mängumees Wolvesi meeskonnas, olles klubi suurim väravakütt. „Esimene hooaeg oli tagasihoidlik, sest siis mängisin kaitseliinis, kuid teisel ja kolmandal hooajal lõin juba üle kahekümne värava.”

Eelmisel aastal mängis ta viis esimest liigamängu SK Noorus meeskonnas, lüües hooaja viimases kohtumises juba kaks väravat.

Stenver tunnistab, et eraldi ta mingit individuaalset trenni ei tee. Hea kiirus on tal pigem kaasasündinud eeldus. „Noorest peale olen alati teistest kiirem olnud. 100 meetrit jooksin viimati aastaid tagasi koolis ja siis oli aeg 11,9. Aga see oli väga ammu. Kooli ajal käisin ka jooksuvõistlustel ja olin sprindis ikka alati esimene.“

Meeskond vajab kokkumängu

Jalgpalli juurde jõudis Stenver kaheksa aastaselt. „Paar sõpra käisid siis Igor Orlovi juures trennis ja nemad kutsusid mind ka. Esialgu ei olnud isegi eriti huvitatud, aga pika kauplemise peale andsin järele ja kohe esimesest trennist alates hakkas jalgpall meeldima,” meenutab Stenver.

„Esimesed pool aastat mängisin tegelikult väravas ja seal polnudki väga viga, aga siis tegime sõbraga vahetust ja mina hakkasin mängima edurivis. Esimene jalgpallimängija tunne tuli pärast aastast treeningut,“ tunnistab ründaja.

Nüüd oma esimesel II liiga täishooajal, kui kaartide tõttu vahele jäänud vaid üks mäng, unistab ta heast kohast ka resultatiivsete mängijate pingereas.

„Mõtlen küll sellele, et väravaid lüües võin tabeli tippu kerkida, kuid rünnakul tuleb tegutseda siiski eelkõige meeskonna huvides. Kui keegi kaasmängijatest on paremal positsioonil, siis tuleb ka temale mängida. Siis ei mõtle ise väravale.“

Ründajaid tavaliselt kimbutavaid suuri vigastusi pole tal õnneks olnud. „Ma ei mängi väga jõuliselt. Kaarte olen senimaani ka vähe saanud, näiteks punast kaarti pole ma elus veel kordagi teeninud. Vahel ainult kollase saanud, kui emotsioonid üle keevad. Peaks ennast küll kontrollima, aga kui kohtunik ikka teeb sellise otsuse, mis mängu ära rikub, ütlen kohe välja, mis ma sellest arvan, ja saan oma kaardi kätte.“

Stenver Kleimann-Leimann on arvamusel, et Noorus võiks oma mängijate potentsiaalilt isegi liiga võrra kõrgemal mängida. „Kui vaid saaksime piisavalt koos treenida ja harjutada, just ühistreeningutest jääb puudu. Potentsiaali meeskonnal on, aga meil pole võimalust näiteks Põltsamaa poistega koos treenida. See on paratamatus, sest kõigil on oma elu. Suurtel klubidel on mängijad kõik omavahel koos ja nad mängivad kokku. Meil on aga isegi vahel raskusi mängudele koosseisu kokku saamisega.“

Stenveri sõnul pole Noorus tänavu oma mängu veel normaalselt käima saanudki. „Tabelis ongi meist eespool need klubid, kes on kogu aeg koos. Siiski usun, et parimad mängud teeme veel hooaja lõpus,“ on Jõgeva meeskonna esisnaiper Stenver Kleimann-Leimann lootusrikas.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus