Noorus-96 tähistab kahekümnendat sünnipäeva

Jõgeva spordiklubi Noorus-96 tähistab laupäeval Vaimastveres sportliku sünnipäevapeoga oma kahekümnendat aastapäeva. 1996. aastal eelkõige jäähokiklubina alustanud Noorus-96 on viimastel aastatel enim silma paistnud jalgpalliväljakutel – esindusmeeskond mängib ainsa Jõgevamaa klubina Eesti meistrivõistluste teises liigas, noortetiim heitleb esiliigas Eesti omavanuste tippmeeskondadega.


Laupäeva keskpäeval algav sünnipäevapidu toimub ilusa ilma korral Vaimastveres hiljuti avatud kunstmuruväljakul. “Jalgpalliklubi peab ju ka sünnipäeval jalgpalli mängima,” ütles MTÜ Jõgeva Spordiklubi Noorus-96 juhatuse liige ja jalgpallitreener Igor Orlov. “Kõik klubi mängijad tahtsid suurel väljakul täiskoosseisudega mängida, sest nii hilja pole me kunagi väljas mängida saanud. Kui aga ilm on laupäeval hästi halb, siis tegutseme Vaimastvere kooli võimlas. Korraldame ka penaltilöömise võistluse, ürituse lõpetab pidulik tordisöömine. Kõik on sünnipäevapeole oodatud ning soovitav oleks kohale sportlikus riietuses, sest ka külalised pannakse võib-olla palli mängida,” lisas Orlov muheledes.

Kuigi Noorus-96 õige sünnipäev on 29. august, on klubis tähtpäeva alati tähistatud just sügisel. “Oleme alati sünnipäeva pidanud siis, kui jalgpallihooaja viimased mängud on peetud,” lausus Igor Orlov, kes pidi klubi juhiks hakkama elu sunnil.

“Jõgeva laste ja noorte spordikool, kus ma olin jäähokitreener, lõpetas tegevuse,” meenutas ta. “Seejärel tekkis Mustvee maanteele laste ja noorte keskus, kuhu osa treenereid tööle läks ja kellele maksti Tallinnast tsentraliseeritult palka, kuid ühel hetkel lõppes finantseerimine ära ning lihtsalt sunniviisiliselt tuli teha spordiklubi, et saaks kuidagi edasi liikuda.”

Esialgu harrastati klubis jäähokit, jalgpalli ja saalihokit. “Põhiline oli meie jaoks siiski jäähoki,” ütles Igor Orlov. “Lõpuks läksid aga talved pehmemaks, Eesti meistrivõistluste mängud hakkasid varasema detsembri asemel piuhta juba septembris. Meie pidime seetõttu mängima ilma eelnevalt jää peal käimata ja tulemused olid seetõttu hooaja algul väga nukrad, seisusid ei taha enam meenutadagi,” muigas Orlov.

“Kui jalgpallile üle läksime, pidime alustama täitsa nullist,” jätkas ta. “Esimesed normaalsed tulemused hakkasid tulema alles siis, kui olime tegutsenud juba kümme aastat. 2008. aastal saime klubile täiskasvanute meeskonna, kes viimastel aastatel on mänginud Eesti meistrivõistluste teises liigas. 2010. aastal jõudsid esindusmeeskonda juba ka esimesed oma klubi kasvandikud – Mario ja Mairo Tikerberi, Eigo Loorius, Karli Kütt ja teised.”

Igor Orlovi hinnangul on Noorus-96 ridades kahekümne aasta jooksul harjutanud ja võistelnud umbes nelisada mängijat. “Üle saja on selliseid, kes on siin olnud kogu kooliaja, päris algusest kuni põhikooli või gümnaasiumi lõpuni,” lisas ta.

“Mõned päris alguses klubi ridades mänginud poisid saavad nüüd juba neljakümneseks,” ütles Igor Orlov. “Väga mõnus on vaadata, et nad mängivad siiamaani, tänavu suvel löödi näiteks kaasa Felix Adrati mälestusturniiril. Mul on südames alati väga soe tunne, kui ma näen oma kasvandikke, kes on heas vormis ja tublid pereisad. Mitmed kunagised klubi kasvandikud on juba ka oma lapsed trenni toonud.”

Tänavuse hooaja lõpetas Noorus-96 nii teises liigas kui ka U16 vanuseklassi esiliigas kümnenda kohaga. Esindusmeeskond võitis hooaja jooksul kahekümne kuuest mängust kaheksa, lisaks tehti ka seitse viiki. Liiga edukaimate väravaküttide pingereas oli 23 väravat löönud Kaarel Põldma kolmas.

“Hooaja algus oli meil raske, sest ettevalmistust ei saanud praktiliselt üldse teha,” ütles treener. “Siiani puudunud kunstmuruväljaku tõttu pidime hooaega alustama järjest üheksa vastase väljakul peetud mänguga. Väga halvasti samas siiski ei läinud, tegime palju selliseid viike, mis oleks võinud ka võidud olla.”

Ka järgmiseks hooajaks teises liigas koha kindlustanud klubil läheb tänu Vaimastvere kunstmuruväljaku valmisele nüüd uueks hooajaks ettevalmistumine ja esimeste võistlusmängude lihtsamaks. “Suvel mängime kindlasti Jõgeva aleviku staadioni muruväljakul, aga just hooaja alguse mängud kavatseme mängida nüüd Vaimastveres.”

Noortemeeskonna debüüt U16 vanuseklassi esiliigas lõppes küll viimase kohaga, aga treener ei võta seda väga traagiliselt. “Olime esiliiga kõige noorem meeskond,” ütles Orlov. “Sattusime väga tugevasse seltskonda, kus keegi meist siiski üle ei sõitnud ning kõik pidid oma võidu välja võitlema. Alla meie mängijatest mitte keegi ei andnud, poisid pidasid vastu ja keegi hooaja lõpus väga pettunud ei olnud.”

Lisaks oli peaaegu kogu hooaja kevadel saadud jalavigastuse tõttu platsilt eemal noortemeeskonna edukaim väravakütt Kristjan Rumm. “Kui väikeses klubis üks tugevamaid mängijaid puudu on, siis avaldab see mõju kogu meeskonnale. Järgmisele hooajale läheme igatahes vastu silmade särades ja üritame mängida võimalikult kõrgel tasemel.”

Noortemeeskonna mängijad Raul-Martin Sirkas ja Marcus Mardimäe debüteerisid tänavu ka klubi esindusmeeskonnas, Sirkas lõi seejuures ka ühe värava. “Mõlemad said väga hästi hakkama,” ütles Igor Orlov. “Järgmise paari aasta jooksul lisanduvad esindusmeeskonda veel mitmed noored pallurid, loodan, et mõne aasta pärast on sellest koosseisus kuus-seitse mängijat juba esindusmeeskonna põhikoosseisus. See oleks suur jõud,” lisas Orlov.

Igor Orlov on kindel, et Jõgeva jalgpallil on arenguruumi veel piisavalt. “Klubi on tegutsenud juba eelmisest sajandist ning me teame, et mida vanem jalgpalliklubi on, seda väärtuslikum on ka selle n-ö kaubamärk. Nüüd mõlgutame mõtteid selle üle, kuidas klubi edasi viia, samuti üritame leida neid, kes klubi edasi viiksid, et see ka kestma jääks. Loodan, et kui Eesti majandus tõusma hakkab, siis läheb lihtsamaks ka kultuuril ja spordil.”

Igor Orlov on tänulik kõigile omavalitsustele, toetajatele ja lapsevanematele, kes on klubi kahekümne tegutsemisaasta jooksul aidanud. Samas on tal endiselt ka unistusi, mjis pole vele täitunud. “Jõgeval võiks siiski ka kunstmuruväljak olla, samuti tahaks edasi arendada Jõgeva aleviku jalgpalliväljakut, kus võiksid olla nii riietusruumid kui ka klubiruumid.”

II liiga – Põhja/Ida piirkond 2016

 1. Tartu FC Merkuur 58 p
 2. Jõhvi FC Lokomotiv 52 p
 3. Lasnamäe FC Ajax 51 p
 4. Narva United FC 45 p
 5. Tabasalu JK Charma 43 p
 6. Tallinna FC Levadia III 41 p
 7. Tallinna JK Dünamo 40 p
 8. Tallinna JK Legion 34 p
 9. Võru JK 34 p
 10. Jõgeva SK Noorus-96 31 p
 11. Tartu FC Santos II 28 p
 12. Tallinna JK Piraaja 24 p
 13. Kuusalu JK Rada 21 p
 14. Kiviõli FC Irbis 10 p

U16 Esiliiga 2016

 1. Tallinna FC Flora I 47 p
 2. Tallinna JK Legion 43 p
 3. FC Nõmme United 37 p
 4. JK Narva Trans 33 p
 5. Pärnu JK Vaprus 31 p
 6. Tallinna FC Levadia 27 p
 7. Tartu JK Tammeka 23 p
 8. Kohtla-Järve JK Järve 12 p
 9. Keila JK 6 p
 10. Jõgeva SK Noorus-96 4 p

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus