Noorus-96 kaotas võõrsil Võrule

Eesti jalgpallimeistrivõistluste teise liiga ida-põhjagrupi turniiril mängiti möödunud nädalavahetusel kolmeteistkümnenda vooru kohtumisi. Jõgeva SK Noorus-96 kaotas laupäeval võõrsil tulemusega 1:2 Võru JK-le. Meistrivõistluste esimese ringi järel, kui kõik meeskonnad on omavahel korra vastamisi olnud, hoiab maakonna esindusmeeskond liigatabelis viiendat kohta.

Treener Igor Orlovi juhendatava meeskonna algkoosseisus mängisid Eigo Loorius, Reio Praats, Jürgen Hiljurand, Vladimir Ingver, Mihkel Kukk, Priit Jõeäär, Andro Lepp, Eduard Lehtmets, Nikolai Roop, Mairo Tikerberi ja väravavaht Rauno Pristavka. Teisel poolajal pääsesid vahetusmängijatena platsile ka Andrei Zevakin ja Asso Nettan.

Mängu 18. minutil viis Mairo Tikerberi külalised 1:0 ette ning sellel seisul mindi ka vaheajale. Hooaja viieteistkümnes tabamus viis 21aastase Tikerberi meistrivõistluste ida-põhjagrupi edukamate väravaküttide edetabeli ainuliidriks.

Teisel poolajal jõgevalased eduseisu siiski hoida ei suutnud ning Võru võitis 2:1. 50. minutil viigistas Kert Joakit seisu ning 69. minutil viis Kristo Perli löök kodumeeskonna juhtima. Jõgeva meeskonna edasiste rünnakute takistamiseks võttis kodumeeskond appi ka keelatud võtted: 86. minutil sai Nooruse lubava rünnaku takistamise eest kollase kaardi võrulane Raul Rebane.

Meistrivõistluste esimese poole järel on liigatabeli tipus kaks Järvamaa meeskonda: 34 punktiga on liidrikohal Paide Linnameeskonna II võistkond, teisena jätkab Türi Ganvix JK, kellel on 27 punkti. Võrdselt 25 punktiga järgnevad JK Luunja ja Raasiku FC Joker 1993 ning viiendal kohal on 23 punktiga Jõgeva SK Noorus-96. Ka jõgevalaste seljatagune on tihe: 22 punkti on kirjas nii Tartu JK-l Welco Elekter kui ka Tallinna Dünamol.

Järgmised kolm mängu peab Noorus-96 kodupubliku ees. Juba sel pühapäeval kell 12 minnakse Jõgeva aleviku staadionil vastamisi Paide meeskonnaga, 9. augustil kohtutakse Tallinna JK-ga Visadus ning 16. augustil Raasikuga.