Noorus-96 ja Welco Elekter tegid võitlusliku viigi

Jõgeva SK Noorus-96 jalgpallimeeskond kohtus pühapäeval Jõgeva aleviku staadionil Eesti meistrivõistluste teise liiga ida-põhjagrupi mängus Tartu JK-ga Welco Elekter. Mäng lõppes seisul 2:2, viigiväravani jõudis kodumeeskond seejuures alles mängu esimesel üleminutil, kui penalti realiseeris Mairo Tikerberi.

Nooruse eest alustasid kohtumist Kristjan Kuldmägi, Reio Praats, Eigo Loorius, Vladimir Ingver, Andro Lepp, Jürgen Hiljurand, Mihkel Kukk, Priit Jõeäär, Rauno Pristavka, Mairo Tikerberi ja Nikolai Roop. Teisel poolajal pääsesid vahetusmängijatena väljakule ka Tauno Anvelt ja Eduard Lehtmets.

Kuigi kohtumise algul oli kerges ülekaalus kodumeeskond, jõudsid esimesena väravani külalised. 19. minutil pääses vasakult äärelt läbi Werko Pihor ning lõi palli väravavaht Rauno Pristavkale püüdmatult paremasse nurka. Tartlased olid seejuures sel hetkel väljakul vähemuses. Eelnevalt Mairo Tikerberiga palli eest võidelnud Marten Kihho komistas nii õnnetult, et vigastas hüppeliigest ning ei saanudki mängu jätkata. Viigiväravani jõudis Noorus-96 mängu 32. minutil. Tartlane Henri Loodmaa takistas lubamatute võtetega jõgevalaste rünnakut ning sai kohtunikult kollase kaardi, järgnenud karistuslöögist tulnud palli suunas peaga väravasse Andro Lepp. Mõni minut enne poolajavilet sai jõgevalaste lubava rünnaku takistamise eest kollase kaardi ka Taavi Haljak.

Teisel poolajal jätkasid tartlased aktiivselt ning mitmelgi korral päästis Nooruse halvimast väravavaht Rauno Pristavka kindel tegutsemine. Mängu 65. minutil oli aga ka tema võimetu: valesöödu tulemusel läks pall vastastele ning üksinda läbi pääsenud Ragnar Suurmets viis külalismeeskonna taas juhtima. Kaotusseisu jäänud Noorusel jäi järgnevatel rünnakutel õnnest puudu – korra raksatas pall latti, korra sai vastaste väravavaht napilt näpud vahele Kristjan Kuldmäe lähilöögile ning Nikolai Roobi pealöögist sündinud värava puhul märkas küljekohtunik suluseisu. Mängu viimastel minutitel silmnähtavalt aktiviseerunud ja laulu lahti löönud Welco Elektri fännid võidu üle rõõmustada siiski ei saanud. Esimesel üleminutil tõmbas Juri Avdonin karistusalas maha paremalt äärelt läbi murdnud Mihkel Kuke ning kohtuniku määratud 11 meetri karistuslöögi realiseeris külmavereliselt Mairo Tikerberi. Väravavaht Ivo Karev tabas küll ära löögi suuna, kuid pallini ei küündinud.

Üheteistkümnest kohtumisest on Jõgeva Noorus-96 kogunud 17 punkti. Liigatabelit juhib 31 punktiga Paide Linnameeskonna II võistkond, järgnevad 22 punktiga Tallinna JK Dünamo ja Raasiku FC Joker 1993. Tartu JK-l Welco Elekter on neljandana 19 punkti, 18 punktiga on viies Türi JK Ganvix. Kuuendal kohal olevale Jõgevale järgnevad JK Luunja (16 p), Võru JK (15 p), JK Kaitseliit Kalev (14 p), Lasnamäe FC Ajax (13 p), Tallinna JK Visadus (13 p), Tallinna FC Levadia III (11 p), Tallinna JK Legion II (8 p) ja JK Loo (0 p).

Suvevaheajale läinud teine liiga jätkab mängudega juba juuli keskpaigas. Jõgevalaste järgmiseks vastaseks on JK Loo, kellega kohtutakse Jõgeva aleviku staadionil laupäeval, 19. juulil kell 11.00.