Noorus-96 aastalõputurniiril finaalis

Detsembri kahel viimasel nädalal Tallinnas Kalevi spordihallis peetud traditsioonilisel Eesti Jalgpalli Liidu aastalõputurniiril esines Jõgevamaa võistkondadest kõige edukamalt Jõgeva SK Noorus-96 järelkasvumeeskond, kes jõudis U17 turniiril finaali.


Möödunud aastal U17 vanuseklassi Eesti meistrivõistluste esiliigaturniiril seitsmenda koha saanud Jõgeva SK Noorus-96 tegi kaasa 26. detsembril peetud U17 turniiril, kus esiliigatiimide kõrval mängisid ka selle vanuseklassi Eliitliiga meeskonnad.

“Meil õnnestus oma eelmise hooaja lõpust jäänud haavad parandada,” märkis Noorus-96 treener Igor Orlov, viidates välishooaja lõpule, kui vigastuste ja kaartide tõttu pidid mitmed põhimängijad olulistest kohtumistest eemale jääma. “Kõik mängijad olid nüüd terved ning meil õnnestus võtta peaaegu maksimaalne tulemus.”

Alagrupiturniiri alustasid jõgevalased seejuures kahe napi kaotusega – Tartu Tammekale jäädi alla 0:1 ning Nõmme Kaljule 1:2 (värava lõi Kristjan Rumm). Seejärel alistati aga Janno Auksmaa väravast 1:0 Tallinna Legion, saadi suureskooriline 5:0 võit Raplamaa JK üle (Daniel Aganitš lõi kaks ning Kristjan Rumm, Marcus Mardimäe ja Karl Lani ühe värava) ning poolfinaali pääseja otsustanud kohtumises Tallinna Kalev 3:1 (väravad lõid Janno Auksmaa, Marcus Mardimäe ja Aron Fedossovski).

Tammeka võitis kõik viis kohtumist ja sai 15 punktiga alagrupis esikoha, Noorus-96 sai üheksa punktiga teise ning samuti üheksa punkti kogunud Kalev kolmanda koha. Legion oli kuue punktiga neljas, Raplamaa kolme punktiga viies ning Kalju samuti kolme punktiga kuues.

“Viimasel sekundil saime veel rongi peale, õnneks olid ka konkurentide tulemused meile soodsad,” lausus Orlov.

Poolfinaalis läks Noorus-96 vastamisi teises alagrupis esikoha saanud Tallinna Levadiaga. “Poolfinaal algas vaid poolteist minutit pärast viimase alagrupimängu lõppu,” ütles Igor Orlov. “Poisid olid aga heas hoos ning probleemi sellest ei tekkinud.”

Jõgevalased avasid Marcus Mardimäe löögist skoori juba 38. sekundil ning 2:0 võiduvärava lõi Karl Lani 56 sekundit enne kaheteistkümneminutilise kohtumise lõppu.

Aastalõputurniiril esmakordselt finaali jõudnud Noorus-96-l tuli taas mängida Tartu Tammekaga, kes teises poolfinaalis alistas Paide Linnameeskonna 1:0. “Finaaliks said meil jõuvarud otsa,” kahetses Igor Orlov. “Tavaliselt on alagrupis olnud kolm mängu, nüüd saime aastalõputurniiril pidada seitse kohtumist. Päeva jooksul pääsesid platsile küll ka nooremad mängijad ning kõik olid hästi tublid, aga Tammekal oli meie kõige tugevamale viisikule vastu panna kaks tugevat viisikut.”

Tartlased võitsid finaalmängu 3:0, kaks palli lõi jõgevalaste väravavõrku Risto Tepper, ühe Patrick Genro Veelma.

“Turniir pakkus siiski palju rõõmu ning tulemus oli heaks kingituseks nii Jõgeva fännidele kui ka treenerile,” lausus Igor Orlov. “Uuele hooajale saame nüüd igatahes optimistlikult vastu minna,” lisas ta.

Jõgeva SK Noorus-96 esindusmeeskond tegi kaasa samuti 26. detsembril peetud teise liiga turniiril, kus sai alagrupis teise koha. Jõgevalased võitsid Viljandi Tuleviku U21 meeskonna 1:0 (värava lõi Kaarel Põldma) ning FC Otepää 2:1 (väravate autorid Riigo Paumets ja Margo Parkala), kuid kaotasid poolfinaalikoha otsustanud mängus Tallinna Levadia III meeskonnale 0:2.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus