Noortepeo peaesinejaks tänavu Getter Jaani

Selgi aastal toimub kontsert Noortelt noortele koos Jõgeva linna sünnipäevaga. Tegemist on juba 12. noortepeoga. Aastatega on pidu paisunud, esinejate nimekiri muljetavaldav ning mis kõige tähtsam – paljud kohalikud noored muusikud saavad just sellel kontserdil oma esimese suure lava kogemuse. Tänavuse peo peaesineja on Getter Jaani.

29. mail astub Jõgeva kesklinnas lavale seitse noortebändi. Sel aastal on peaesinejaks Getter Jaani koos Risto Vürstiga.

Arvestati publiku soove

“Peaesineja valiti välja, arvestades selle aasta peo korraldamise võimalusi ja publiku soove. Mullu kevadel viis noortekeskus Jõgeva koolides läbi küsitluse, et teada saada, missugust muusikat ja esinejat noored oma peol eelistavad, ” rääkis Jõgeva linnavalitsuse noorsootöö peaspetsialist Ülle Ottokar. Noortele on oluline, et esineja oleks tuntud ja teeks poppmuusikat. Hiphoppar ja laulusõnade autor Risto Vürst on esinenud Jõgeva noortepeol ka paar aastat tagasi, siis astus ta  üles ansambliga Põhja-Tallinn. Koostöös Getter Jaaniga ilmus mullu sügisel ühine singel “Isa jälgedes”, mille üheks autoriks oli Vürst. Getter Jaani on noortepeo fännidele tuttav juba 2011. aasta kontserdilt. See, mida tuleval reedel laval kuulda ja näha saab, jääb saladuseks. “Seda on põnev jälgida, kuidas artist on nelja aastaga arenenud ja professionaalsemaks muutunud, see kajastub ka tema lugude teemavalikus,” rääkis Ülle Ottokar.

Esinejaid igale maitsele

Noortekontserdi avab räppmuusikaga Mr Unknown.  Sel aastal saab laval näha ka Jõgeva noorte popbändi The Misterious. Noortele muusikutele oli eelmisel aastal esimene kord oma pundiga suurel laval olla. Kuulajad elasid kaasa ning kinnitasid, et bänd on heal tasemel. Põltsamaalt tuleb esinema  neljaliikmeline noortebänd Simik, kes teeb akustilist pop-jazz muusikat. Headele sõpradele meeldib koos musitseerida,, neid seob hea tuju ja armastus muusika vastu. Nii mõnedki esinejad on tuntud kohviku Ateljee muusikaõhtutest. Loomulikult tuleb Tartust kohale publiku suur lemmik Clarity.

“Noored soovitasid mul esinema kutsuda Paide neljast noormehest koosneva bändi Memory Lane. Nad ise teavad, mis on hea ja  mida nauditakse,” sõnas Ülle Ottokar. Memory Lane esituses saab kuulda pop-rokkmuusikat. Enne peaesinejat  Getter Jaanit tulevad lavale Rasked Keldrivatid ning BacktoStonia.  BacktoStonia artist Aleksander Karabtšuk on tuntud ka räppar Utoopia nime all.

Vahepaladega esinevad breiktantsugrupp Complete Crew, JJ Street tänavatantsijad ning hiinapärase muusikaga šõutantsu saab näha PeekaBoo esituses.

Noortepidu korraldavad ParimPidu.ee ja Jõgeva linnavalitsus. Tasuta kontsert algab kell 19.00 Jõgeva kesklinnas vabaõhulaval. Õhtut juhib Jõgeva linna noortevolikogu liige Katryna Pükkenen.  

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus