Noorte õppereis Maarja-Magdaleenasse

Liikumise Kodukant noorteprojektide raames korraldatakse kokku kolm õppereisi Eestimaa neisse küladesse, kus külaelu on hoogsamalt edendatud, et tutvuda sellega, mida on kohapeal projektidega suudetud korda saata. Külastatakse ka kohalikke noortekeskusi ning vahetatakse omavahel kogemusi.

Seekordsel kolmepäevasel õppereisil külastati peale Maarja-Magdaleena ka Müüsleri küla Järvamaal ning Venevere küla Lääne-Virumaal, käidi Vadi seltsimajas ja Iisaku noortekeskuses ning osaleti Põltsamaa valla külade päeval.

Maarja-Magdaleenas võtsid küllasaabunud noori vastu Maarja-Magdaleena Maarahva Seltsi ja noorteseltsingu Club Extra liikmed. Kõigepealt tutvuti infotoa ja selle saamise looga ning vaadati seal üles pandud kohalike inimeste tehtud käsitööde näitust. Seejärel käidi Maarja-Magdaleena kirikus, kus kirikuõpetaja Aivo Prükk rääkis kiriku ajaloost ja koguduse tegemistest. Edasi näitasid noorteseltsingu liikmed külasse projektide toel valminud võrkpalliplatsi ja laste mänguväljakut.

Seejärel suunduti Otslava kaunile külaplatsile, kus Maarja-Magdaleena Maarahva Seltsi esimees Tiia Pärtelpoeg kõneles kohaliku seltsi ja külarahva koostööst, seltsi kirjutatud projektide elluviimisest ja vabatahtlikust tööst, järjepidevusest ning tulevikuplaanidest. Lõpuks istutasid noored külasse rajatud Päikese parki oma puu.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus