Noored Raudsepad karastuvad perefirmas

Juulis sai osaühingu Äksi Puhkemaja juhatuse liikmeks ka ettevõtjate Kalev ja Marje Raudsepa vanem poeg Priit. Turisminduse,  toitlustamise ja ehitamisega tegeleva firma käekäigule  aitab kaasa ka noorem poeg Tarmo. Noorte meeste algatusel on paarikümne aasta vanuses ettevõttes mitmed uued  ideed teoks saanud.  

OÜ Äksi Puhkemaja asutajate Kalev ja Marje Raudsepa sõnul on poegade kaasalöömine firmas neile uut energiat ja tegutsemistahet andnud. „Ma arvan, et kui oleksin abikaasaga kahekesi toimetanud, poleks tenniseväljakud eelmisel aastal valmis saanud. Poisid tulid ettevõtlusse majanduskriisi ajal ja see on neile ka omamoodi kasuks tulnud. Praegused olud sunnivad ju rohkem mõtlema ja kaalutlema, mida firmas teha ja mida mitte, sest pole enam võimalik lihtsalt tormakalt edasi minna,” rääkis Kalev Raudsepp.

Äksi Puhkemaja eestvedajate vahel on ka tööjaotus. Pereisa Kalev tegeleb firma üldisema juhtimise ja arendamisega, tema abikaasa Marje pärusmaaks on Äksi motell ja sealne baar. Priit koordineerib peamiselt ehitusteenuse pakkumisega seonduvat ja  Tarmo aitab äriprojektide teostamisele kaasa SA Vooremaa Looduskeskus tegevjuhina. Enne lapsepuhkusele jäämist töötas osaühingus ka Priidu kaasa Terje ja võimalik, et ta seob end selle ettevõttega ka tulevikus.

„Umbes kümme aastat tagasi hakkasime mõtlema sellele, et poegadest võiksid saada firma käekäigule kaasa aitajad ja kunagi Marje ja minu töö jätkajad. Oleme püüdnud Priidule ja Tarmole ka oma kogemusi edasi anda, näiteks seletame lahti ka asjad, mida oleme enda arvates valesti teinud. Loodetavasti ei hakka nad samu vigu kordama,”  rääkis Kalev Raudsepp. 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus