Noored rändavad laagrist-laagrisse

Värska tantsustuudio “Läbi Enese” korraldas juuli alguses tantsulaagri. Kavas oli igaks päevaks neli trenni eesmärgiga õpetada lastele võimalikult palju erinevaid tantsustiile breigist balletini. Osalejad olid jagatud kolme rühma – mudilases, suuremad tüdrukud ning breigi ja hip-hopi huvilised. Kokku oli laagris noori paarikümne jagu. Jõgevalt oli osavõtjaid suure osavõtumaksu tõttu küllalt vähe.

Peale Värska tantsulaagrit ootab juba suremat arvu noori ees Jõgeva Avatud Noortekeskuse korraldatav Kuremaal toimuv “Näki ja Neptuni” suvelaager. Selles laagris osalevad enamasti Jõgeva linnas elavad noored, kuid palju on ka väljaspoolt väiksematest alevitest tulevaid noori, aga ka Kuremaa kohalikke ning Põltsamaalt tulnuid.

“Näki ja Neptuni suvelaagris” toimuvad orienteerumismängud Kuremaa terviseradadel, kavas on ka presidendi murumängud, mis kujutavad endast lihtsaid spordi- ja naljamänge. Laagri tähtsaimaks sündmuseks on teisel päeval toimuvad Näki ja Neptuni valimised nii maal kui vees. Vaja läheb oskuskt näiteks veetaimedest meisterdamiseks ja osavust. Eelmisel aastal võttis laagrist osa veidi alla saja noore vanuses 7-19, kuid noorteklubide populaarsuse suurenemise tõttu on tänavune prognoositav osavõtuarv mõnevõrra suuremgi.

KRISTIINA KOKK

blog comments powered by Disqus