Noored kergejõustiklased trotsisid heitlikku ilma

Möödunud kolmapäeval peeti Jõgeva linna staadionil meie maakonna noorte meistrivõistlused mitmevõistluses, kus osales 60 noort paljudest Jõgevamaa koolidest.

Lisaks heade tulemuste nimel pingutamisele pidid noored näitama südikust ka kehva ilmaga võideldes, sest ulus külm tuul ja sooja oli vaevalt 13 kraadi. Võistluste vahepeal ei olnud sportlastel võimalik korralikult puhatagi, sest lihaseid tuli kogu aeg venituste ja võimlemisega soojana hoida.

Noorimas poisteklassis suutis kehvades ilmaoludes esikohale tulla Torma Põhikooli poiss Lauri Kask, kes edestas neljavõistluses teise koha omanikku Marten Teppi 209 punktiga. Kolmandaks jäi selles klassis Jõgeva Ühisgümnaasiumis õppiv Kevin Liblik. C-klassi parim poiss oli seekord Ragnar Noormägi, kes võitis võistluse 2457 punktiga. Teiseks jäi Sten Sootla, kogudes neljalt alalt 2246 punkti, ning kolmandale kohale platseerus 2159 punktiga Ardo Must.

Poiste B-klassi võistluses sai esikoha Karli Kütt, kes saavutas neljal alal viiest oma vanusegrupi parima tulemuse, vaid 800 meetri jooksus jäi poiss teiseks. Siiski oli see tulemus piisav esikohale tõusmiseks. Teise koha sai  selles vanuseklassis Põltsamaa Ühisgümnaasiumi poiss Joonas Püvi, jättes kolmandaks Palamuse Gümnaasiumis õppiva Jürgen Tallinna.

Vanemaid osalejaid kõige vähem

Poiste kõige vanemas vanuseklassis astusid võitlustulle ainult kolm noormeest, kes pärast nelja ala endi seast parima välja selgitama pidid.  Võitjaks osutuks Palamuse Gümnaasiumi õpilane Enno Eller, kes oli parim kõigil neljal alal. Teiseks jäi Põltsamaa Ühisgümnaasiumi noormees Jakob Goroško ning kolmandaks Kaspar Kull, kaotades Goroškole vaid 44 punktiga.

Tüdrukute noorimas vanusegrupis oli seekord parim Kristiina Orumaa, kes oli 800 meetri jooksus ja kaugushüppes oma konkurentidest peajagu üle. Teise kohaga pidi leppima Laura Mikk, kes kaotas Orumaale 613 punktiga. Kolmanda koha sai selles klassis Celine Järavere Põltsamaa Ühisgümnaasiumist.

Omavalitsuste vaheline mõõduvõtt

Kõige arvukamas tüdrukute vanusegrupis ehk C-klassis võistles üheksa neidu. Esikoha saavutas Anni Eerik, kes sai parimad tulemused kirja kolmel alal neljast ning kogus 2400 punkti. Teiseks jäi seekord Reena Koll ning kolmandaks  Carolin Taling.

B-klassi tüdrukute arvestuse viievõistluse parim oli nendel meistrivõistlustel Silja Goroško, kes edestas palliviskes oma konkurente pea kümne meetriga. Neiu lõpptulemuseks jäi 3254 punkti. Teise koha saavutas Mirjam Liblik, kes kogus viievõistluselt 2973 punkti. Kolmandaks jäi selles grupis Jevgenia Lizina.

Tüdrukute vanimas grupis osales vaid neli võistlejat, kellest korralikud tulemused said kirja vaid kolm. Neljandaks jäänud Liis Märss oli sunnitud võistluse vigastuse tõttu katkestama. A-grupi parim oli Seidy Salundi, kellele järgnes Tanika Ojasild ning kolmandaks jäi Nele Ulvi.

Võistlustel peeti ka omavalitsuste vahelist punktiarvestust, mille võitis ülekaalukalt Torma vald, kogudes 23866 punkti. Paremuselt teine oli Jõgeva linn, kus elavad noorsportlased kogusid 20153 punkti. Kolmanda koha saavutas Palamuse vald 18165 punktiga.