Noored kergejõustiklased Eesti meistrivõistlustel edukad

Juuni lõpus Rakveres peetud Eesti noorsoo ja juunioride meistrivõistlustel kergejõustikus võitis Reena Koll teivashüppes esikoha. Hõbe- ja pronksmedaleid tõid Jõgevamaale ka Kristjan Rosenberg, Jakob Goroško ja Siimon Härm.

Naisjuunioride teivashüppes piisas 17-aastasel Reena Kollil (KJK Visa) esikoha võitmiseks ühest õnnestunud hüppest. Algkõrgus 4.00 alistus esimesel katsel, järgnenud katsed kõrgusel 4.15 ei õnnestunud. Teised medalid jagati rohkem kui pool meetrit madalamal: hõbeda võitis Klarika Kaldmaa (Nõmme KJK) 3.40-ga.

Kaks hõbemedalit võitis noorsooklassi meistrivõistlustel 21-aastane põltsamaalane Jakob Goroško (TÜ ASK). 110 meetri tõkkejooksus kaotas ta 14,92-ga esikoha võitnud klubikaaslasele Mikk Mihkel Nurgesele 0,28 sekundiga, kõrgushüppes tõi teise koha tulemus 1.95. Esikoha võitis 2.03 ületanud Tanel Reismann. Lisaks sai Goroško ajaga 22,01 neljanda koha 200 meetri jooksus, medalist jäi teda lahutama 0,16 sekundit.

Kaks medalit võitis noorsooklassis ka 20-aastane tabiverelane Kristjan Rosenberg (EMÜ SK). Teivashüppes tõi kolmandal katsel ületatud 4.60 talle hõbeda (kulla võitnud Veiko Aunapuu sai jagu 4.70-st), kuulitõukes andis avakatsel tõugatud 13.25 pronksmedali. Ligi kahe meetriga edestas sel alal kõiki konkurente 15.34 tõuganud haapsalulane Karl Koha. 110 meetri tõkkejooksus oli Rosenberg ajaga 13,25 kuues.

Meesjuunioridest oli jõgevamaalastest Rakveres edukaim 19-aastane Siimon Härm (SK Põltsamaa), kes sai 400 meetri jooksus ajaga 52,18 pronksmedali. Võitis Tauri Tamm (Audentese SK) ajaga 50,99, teine oli Igor Jakovlev (Narva) 51,53-ga. Jõgeva KJK Harta noortest kergejõustiklastest lõpetas Kevin Keek 400 meetris kaheksandana (52,87) ning Siim Tolmusk üheteistkümendana (53,91). Homme 18-aastaseks saav Siim Tolmusk sai 58.59-ga neljanda koha odaviskes. Medalita jäi ta seejuures ülinapilt: pronksmedali võitnud Kaarel Juus (SK Maret-Sport) sai kirja vaid kaks sentimeetrit enam. Esikoha võitis põlvalane Ben-Ruuben Kaljuvee 64.17-ga. 17-aastane Kevin Keek tegi kaasa ka 100 meetri jooksus, kus 11,78 andis talle 14. koha.