Noored jalgratturid võistlevad Palal

14. septembril, samaaegselt ülemaakonnalise tervisepäevaga toimub esmakordselt Pala Noortemaraton jalgrattasõidus.

Ürituse ühe korraldaja, Pala kooli kehalise kasvatuse õpetaja Kalev Karu sõnul on juba mitu aastat olnud idee arendada välja sariüritus Tartu Maratoni eeskujul.

Pala suusamaraton on toimunud juba 1997. aastast alates ning saanud väga populaarseks, kunagi on plaanis sarja täiendada veel ka jooksuga.

Kalev Karu sõnul on rattamaraton plaanitud korraldada üle-eestilise üritusena, info on saadetud kõigile rattaklubidele. Praeguseks on selge, et kindlasti võistlevad Jõgevamaa rattaklubi  Kona-Centrum sõitjad. Ka Pala kooli õpilased on osalemissoovist juba teada andnud.

Lisaks võistlemisele esinevad Palal ülemaakonnalise tervisepäeva “Sport kõigile” raames ka trikiratturid ning toimub Surplace?i (rattaga paigalseisu) võistlus. Üritus algab kell 14, võistlejatele antakse start tund hiljem.

Maratonil oodatakse osalema aastatel 1987 1993 sündinud lapsi ja noori, olenevalt võistlusklassist on distantsi pikkuseks 12-40 kilomeetrit.

Eelregistreerida saab 13. septembrini aadressil kool@ pala.ee või faksil 773 4641. Lisainfot saab telefonidel 5394 2998 ja 773 4654.

Võistluse korraldab Pala kool koostöös rattaspordiklubi Kona-Centrum, Pala Spordiklubi ja Eesti Koolispordi Liiduga.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus