Noor kolli tahab koju tagasi

Jõgeva lähistel on juba nädalapäevad või rohkem nähtud eksinud koera, kelle head inimesed on oma katuse alla võtnud, kuid soovivad, et loom ikka oma koju tagasi jõuaks.

Eksinud koer on noor ja terve ning peatub hetkel heade inimeste juures, kes teda toidavad.

“Ma olen seda koera ka ise näinud, ta on tõesti väga sõbralik,” kinnitas kultuuriseltsi Vanaveski juht Margus Ess, kes eksinud koerast ka ajalehte teavitas.

“Kui keegi tunneb pildil oleva koera ära või teab midagi tema peremehest või on nõus teda endale võtma, siis tuleks tal helistada telefonil 525 7527,” rääkis Ess.

Mees, kes sellel numbril kõne vastu võttis, kinnitas, et koer on tema juures olnud juba nädal aega. “Oleme küll proovinud uurida, kelle oma ta võiks olla, aga seni tulemusteta,” rääkis ta. Selle kohta, kas loom on mikrokiibistatud või mitte, ei osanud ta midagi ütelda.

Pererahvas, kes loomale seni varju ja toitu on pakkunud, soovib võõra koera aga kiiremas korras tema õigesse koju saata, sest nende peres on juba olemas suur koer, kes külalisega omal territooriumil mitte just väga rahul ei ole.

“Olen neid kordamööda välja lasknud, kokku lasta küll ei julge, sest kardan, et meie koer võib võõrale liiga teha,” rääkis eksinule ajutist varjupaika pakkuv mees.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus