Neste tanklal ehitusluba käes

Lõppeva nädala esmaspäevasel istungil andis Jõgeva linnavalitsus loa Neste Eesti automaattankla ehitamiseks Suur tänav 95 kinnistule, kuid vastu talve siiski ehitamiseks ei lähe, kopp lüüakse maasse märtsis.


Neste Eesti arendusjuhi Tõnu Mõttuse sõnul kulub automaattankla püstipanekuks kaks kuni kaks ja pool kuud. “Pole mõtet alustada ehitusega talvel. Plaani kohaselt algavad tööd märtsis ja maiks peaks tankla valmima. Nestel on plaanis rajada tanklate võrk kogu Eestis. Jõgevale automaattankla rajamist motiveeris asjaolu, et tegemist on maakonna ja nüüd ka suure valla keskusega, mis paikneb Piibe maantee ääres.”

Jõgeva linnavalitsuse majandusosakonna insener Stella Päll märkis, et ehitusloa väljastamisel on oluline ehitusprojekti vastavus detailplaneeringule ja keskkonna ning elanike ohutuse tagamine.

“Aruteludesse kaasati ümberkaudsed ettevõtted ja elanikud. Oma hinnangu andsid maanteeamet, keskkonnaamet, päästeamet. Kavandatava tankla alal ei ole loodusvarasid, loodusobjekte, kaitsealuste liikide kasvukohti. Elanikkond paikneb ohutus kauguses. Tankla tegevuses on arvestatud maksimaalse ohutusega, kasutades parimat tehnoloogiat ja seiresüsteeme. Automaattankla tegevusega kaasnev müra on minimaalne,” ütles ta.

“Koostöö Nestega sujus hästi. Firma esindajad on avatud ja valmis võimalikele probleemidele lahendusi leidma. Toetame alati ettevõtjaid, kes tahavad panustada paikkonna arengusse,” ütles Päll.

Ka Neste Eesti arendusjuht Tõnu Mõttus tõstis esile head koostööd kohaliku omavalituse ja Jõgeva ettevõtjatega. “Iseäranis hästi kulgesid ühised ettevõtmised Jõgeva Katuseehituse omaniku ja juhatuse liikme Marek Saksinguga. Sellest võitsid mõlemad firmad ja piirkonna majanduspotentsiaal tervikuna,” lausus ta.

Kohviku ja kaupluse ehitab Suure tänava ja Tartu maantee nurgal asuvale kinnistule Neste Eesti koostööpartner osaühing Erste Transport, teatas Neste jaanuari algul. “Kauplus ja kohvik paiknevad samas hoones. Eelkõige ongi tegemist kohvikuga, kuid hakkame müüma ka esmatarbekaupu,” ütles Erste Transpordi juhatuse liige Leho Laht. “Kohviku täpsem menüü selgub tulevikus, kuid kindlasti peab saada olema maitsvat kohvi ja hästi lõhnavaid saiu. Tahame, et meie toitlustuspaika tuntaks just saialõhna järgi. Samuti soovime ehitada kohvikuhoone, mis poleks tavaline vaid tehtud eriprojekti järgi ja püüaks iga möödasõitja pilku. Püüdleme koos Neste Eesti eesmärgi poole rajada Jõgeva linnale Piibe maante äärde omalaadne “värav”.

“Meile andis projekt ka parema väljundi maakivist, hoone Uku Kivimaja, renoveerimiseks. Praegu paiknevad seal Jõgeva Katuseehituse esindus koos kontoriga, konverentsi- ja peosaal. Laiendamisel on bürooruumid, avamisel kauplus,” ütles Marek Saksing.

“See, et rahvusvaheliselt tuntud firma on otsustanud investeerida Jõgeva piirkonda, tõestab paikkonna atraktiivust ja usaldust siinsete elanike vastu,” märkis vastne Jõgeva vallavanem Aare Olgo.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus