Neste pakub Jõgeva tanklas uut keskkonnasõbralikku prodiislit

Tundub, et Eesti on tanklatega üsna hästi kaetud, kuid Neste juhid arvasid, et Jõgeval Piibe maantee ääres on sobiv koht veel ühele. Umbes kaks kuud tagasi alustatud ehitustööd on nüüdseks lõpetatud ning uus Neste tankla juba nädalapäevad  kliente teenindanud.


Neste turundus- ja kommunikatsioonijuhi Risto Sülluste sõnul rajati tankla Jõgevale seetõttu, et niisugune oli siinsete elanike soov. Pealegi ei olnud siin varem Neste firma tanklat. Kui vaadata kaardil Neste tanklate asukohta, siis üldiselt paiknevad need suurte liiklussõlmede läheduses. Mitmetel tehnikamessidel said Neste tanklaketi juhid jõgevalastelt signaale, et Jõgevale oleks veel ühte tanklat tarvis.

Inimeste soovi võeti kuulda

„Võtsime Jõgeva inimeste soove kuulda ja rajasime siia 61. Neste tankla. Tööd laabusid plaanipäraselt ja nädal tagasi sai esimene klient vastvalminud tanklas kütust osta,” ütles Sülluste.

Tema sõnul on tankla asukoht Piibe maantee ääres soodne ka selle poolest, et lisaks väikestele sõidukitele saavad ka suured veokid sinna hästi sisse pöörata nii Piibe maanteelt kui Suurelt tänavalt. Tanklast välja saab Piibe maanteele ainult paremale, Tallinna poole pöörates. Kui kütust tankinud klient soovib jätkata teekonda mööda Piibe maanteed Tartu suunas, peab ta tanklast välja sõitma Suure tänava kaudu. Niisugune oli maanteeameti soov, et tagada  liiklusohutus. Tankla territooriumil on piisavalt ruumi ka parkimiseks, samuti on seisuruumi samas kõrval asuva Maarahva kaupluse juures.

„Kindlasti on see koht siin üks paremaid paiku tankla rajamiseks,” ütles Neste turundusjuht. Jõgeva tanklas on kaks tankursaart, kus ühel pool saavad tankida nii bensiini kui diislikütust peamiselt väikesõidukid. Teine pool on mõeldud veokitele, kus on olemas ka kaardivaba truc+ lahendus, mis tähendab, et selline klient ei pea tankimiseks omama ei sularaha ega pangakaarti. Sellise tehnoloogilise lahenduse abil n-ö tuntakse auto ära selle kütusepaagi rõnga järgi ning sõiduki  identifitseerimine ja sellega arveldamine toimub automaatselt.

„Sellist võimalust pakume hetkel ainult veokitele, kuid selline tehnoloogiline võimalus tankimisel on kindlasti perspektiivikas,“ märkis Neste turundusjuht Sülluste.

Kõik teised kliendid saavad maksta mitmesuguste makse- ja krediitkaartidega. Tanklas saab kasutada ka Neste sooduskaarti ja võimalik on maksta ka sularahaga. Väga populaarne on Neste maksekaart, millega kütust ostes saab tasuda üks kord kuus. Edaspidi pannakse Piibe maantee äärde üles ka tanklast teavitavad reklaamviidad.  

Uus keskkonnasõbralik kütus

„Neste tanklas saab tankida Futura 95 ja Futura 98 ning diislikütust, lisaks täiesti erilist prodiislit. Üheski teises tanklas hetkel sellist keskkonna sõbralikku kütust veel ei saa. Hinnakirjas on prodiisel ära märgitud rohelisel taustal. See on küll veidi kallim, kuid keskkonnasäästlik ning kvaliteetsem kui teised mootorikütused,“ rääkis Risto Sülluste.

Ohtralt kiidusõnu on prodiisli kohta lausunud Toyota autode omanikud. Neste tõi prodiisli turule eelmise aasta aprillis ja see  on väga hästi vastu võetud. Neste hulgimüügijuhi Urmas Kuuse sõnul on prodiisel enamikus Neste tanklates juba saadaval. „Prodiisli põhikomponent on kvaliteetsem kui teistel tanklates müüdavatel diiselkütustel ning sinna on lisatud 15 protsenti taastuvdiislikütust nimetusega HVO. Juba mai algusest hakkas Eestis kehtima nn biokohustus, kus igale diislikütuse liitrile tuleb lisada 3,2 protsenti biokomponenti ehk HVOd. See tahmab mootorit vähem ja seda kulub kuni viis protsenti vähem. Prodiisel on kütus rohelisemalt mõtlevale inimesele,“ toonitas Urmas Kuuse.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus