Neljapäevane libedus suuri õnnetusi ei toonud

Neljapäeval ei registreeritud meie maakonnas ühtegi rasket liiklusõnnetust, politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo andmetel teatati politseile kolmest liiklusjuhtumist, mis on registreeritud infoteadetena Kell 12.58 juhtus õnnetus Jõgeva-Palamuse-Saare tee neljandal kilomeetril, kus Jõgeva poolt Palamuse suunas liikunud  Volkswagen sõitis paremale poole teelt välja ja rullus katusele. Juht oli sõidukis üksinda ja viga ei saanud. Sõidutee oli libe, sõiduki rehvid vastasid nõuetele, juht oli kinnitatud turvavööga.

Kell 13.43 juhtus õnnetus  Painküla-Puurmani tee 12. kilomeetril, kus Puurmani poolt Jõgeva suunas liikunud sõiduk Audi A4 Avant sõitis paremale poole teelt välja  ja maandus vasakule küljele. Sõiduk sai tehnilisi vigastusi, juht ega kaasreisija vigastada ei saanud. Sõidutee on seal asfaltkattega, tegemist on pika lauge kurviga. Sõiduki rehvid vastasid nõuetele, turvavööd olid kinnitatud. Pärast õnnetust tegi teehooldaja  libedusetõrjet.

Kell 00.21 ehk juba 2. detsembril juhtus õnnetus Jõhvi-Tartu maantee 95. kilomeetril, kus Tartu suunas liikunud sõidukile Škoda jooksis vasakult ette metssiga. Kahjustada sai sõiduki esiosa, siga hukkus. Turvapadja avanemisel sai kaasreisija sellega löögi vastu reisi, kuid vigastusi ei olnud. Juhil ja kaasreisijal mingeid pretensioone ei olnud ning ja liiklusõnnetust ei vormistatud. Sõiduki rehvid vastasid nõuetele, kasutati turvavarustust.

Jõgeva politseijaoskonna vanemliikluspolitseinik Kajar Pent tuletab kõigile sõidukijuhtidele meelde, et enam ei saa arvestada suviste sõidutingimuste ja teeoludega, ehkki teed on veel lumest puhtad. Kuna temperatuur on väga kõikuv, siis tekib teedele ootamatult ja kiiresti must jää. Tuleb valida mõistlik ja teeoludele vastav sõidukiirus ning arvestada tuleb ka oma sõidukogemustega. Tasub meeles pidada, et liikluses on käes aeg, kus aeglasemalt sõites kiiremini ja tervena koju saab.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus