Neljapäeval tuleb Saare järve jooks

Ülehomme antakse tööpäeva lõpul start järjekordsele, arvult juba 29. Saare järve jooksule. Jooksu korraldaja Kadri Kommeri sõnul on see traditsiooniline spordiüritus saanud alati  teoks septembrikuu teisel neljapäeval.

Saare järve jooksul on osalenud inimesi nii Saare vallast kui ka Luualt, Palamuselt, Tartust ja mujaltki. Jooks saab teoks MTÜ Saare valla kultuuri- ja spordiselts ning Saare vallavalitsuse toel.

Joosta võib nii võistlejana kui harrastajana ning distantsi võib läbida ka kõndides, ilma et tulemus kirja läheks.

Mõõdavad ise aega

Kadri Kommeri sõnul võib tervisesportlasena  ka ise oma jooksuaja fikseerida. Nüüdisaegsete elektrooniliste seadmetega on selline võimalus täiesti olemas.

Kiiremate hulgas on olnud nii Saare vallast  kui ka kaugemalt tulnud inimesi. Luua kandis elab üks tubli perekond, kes on sellel jooksul mitmeid auhinnalisi kohti välja võistelnud. Jooksjad saavad osaleda viies eraldi vanusegrupis ning ka meestele ja naistele peetakse eraldi arvestust.

Paremaid jooksjaid autasustatakse diplomi ning mitmesuguste  auhindadega.  Auhinnad saavad kõikide vanusegruppide kolm paremat võistlejat ning parim nais- ja meesjooksja. Tavapäraselt on Saare järve jooksul osalenud umbes 60 jooksjat. Kadri Kommeri sõnul pole kolme eelneva aasta jooksul, mil tema selle rahvaspordiürituse korraldamisega on tegelenud, osalejaid alla 50 olnud. 

Osavõtt aastati erinev

i

Saare vallavanem Jüri Morozov ütles, et aastate lõikes on osalejate arv kõikunud 10-12 jooksjast 130-ni. Natuke tuntavam mõõnaperiood oli Eesti taasiseseisvusaja alguses. Vallavanema sõnul on jooksjate põhilisteks sihtrühmadeks nende oma kooli õpilased ja kohalikud jooksufännid. Jooksjatel on aastate vältel ka ilmaga enamasti vedanud. Ka jooksu toimumise aega pole plaanis muuta, et hoida juba traditsiooni.

Jüri Morozov nimetas jooksu kunagise eestvedajana tuntud spordimeest Vello Pälli, samuti Jüri Puuseppa, kes seal radasid teeb. Aastal 2003, kui Ergo Prave asus Saare valda tööle, korraldati 7-8 aasta jooksul ka rattarallit, kuid nüüdseks on sellest loobutud. Jüri Morozovi sõnul on Saare järve ümbrus looduslikult kaitstav ala ning rattaralli sinna hästi ei sobi.

Võistlejate registreerimist alustatakse tund enne jooksu algust.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus