Neli volikogu liiget umbusaldab Mustvee linnapead

Eilsel  Mustvee linnavolikogu istungil avaldas neli volikogu liiget linnapea Mati Kepile umbusaldust.

Umbusaldusavaldusele olid alla kirjutanud Tatjana Kudina, Evdokia Abakanova, Anatolia Lunina ja Ignati Aganitš. Umbusaldamise  põhjuseks tuuakse linnapea nõrka koostööd volikoguga.

„Mina pean seadusandliku ja täidesaatva võimu koostööd omavalitsuse juhtimisel iseenesest mõistetavaks. Kui volikogu linnapead aga mitmetesse tegemistesse ei pühenda ja aruteludele osalema ei  kutsu, jääb koostöö paratamatult puudulikuks  Samas võib umbusalduse tegelikuks tagamaaks olla ka valimisvõitlus ja soov enne sügisesi valimisi konkurendi ülikonnale mõni must plekk teha,” märkis Mati Kepp, kes valiti Mustvee linnapeaks 2007. aasta kevadel.

„Viimastel aastatel on Mustvee linnavalitsuses loodud spetsialistidest ja nõunikest koosnev ühtne meeskond. 2007. aasta lõpuks jõudsime ära tasuda kõik varasemad maksmata arved. Pidevalt on tegeldud gümnaasiumide ja lasteaedade remondiga. Lähiajal algavad  linna kultuurikeskuse ja raamatukogu renoveerimistööd. Praegune majanduslikult keeruline aeg avaldab mõistagi mõju ka Mustvee igapäevaelule. Ma arvan, et nüüd on eriti oluline ühine tegutsemistahe ja konstruktiivsus probleemide lahendamisel,” ütles linnapea.

Nelja linnavolikogu liikme  umbusaldusavaldus  Mati Kepi vastu tuleb arutlusele järgmisel volikogu istungil, mis toimub  kahe nädala pärast.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus