Neli Vägeva Kodu klienti koliti Lasnamäele

Aktsiaselts Hoolekandeteenused taotleb riigilt 342 000 eurot, et kohaldada Vägeva Kodu varjupaigataotlejate majutuskeskuseks. Neli sealse erihooldekodu klienti on juba sel aastal Tallinnas Lasnamäel asuvasse erihoolekandeasutusse paigutatud.


Möödunud sügisel tutvustas riigi aktsiaseltsi Hoolekandeteenused juhtkond ideed, mille põhjal hakataks Vao keskuse täitumisel varjupaigataotlejaid Vägeva erihooldekodu ruumidesse paigutama. Siis ei öeldud veel kindlalt, millal varjupaigataotlejad Vägevale tulevad ning mis saab Vägeva Kodu senistest klientidest.

Tänaseks on Hoolekandeteenused esitanud taotluse 342 000 euro eraldamiseks valitsuse reservfondist, et muuta Vägeva Kodu varjupaigataotlejate majutuskeskuseks, kuhu oleks võimalik paigutada 40 inimest. Seega on selge, et Vao keskuse täitumise puhul hakatakse varjupaigataotlejaid ikkagi Vägevale tooma ning juba praegu otsitakse Vägeva Kodu klientidele uusi elukohti.

Hoolekandeteenuste kommunikatsioonijuht Ave Lillemäe ütles, et praeguseks on neli Vägeva Kodu klienti kolinud novembris Tallinnas Lasnamäel avatud erihooldekodusse.  “Lasnamäe Kodu juhi Kersti Ojasu kinnitusel läheb neil praegu väga hästi ja nad on oma uue koduga väga rahul. Vägeval toetatud elu teenusel olnud kliendid vajavad Ojasu sõnul juhendamist igapäevaste asjadega hakkamasaamisel, eriti rahaasjades: et palju miski maksab ja palju nad kulutada võivad,” vahendas Hoolekandeteenuste kommunikatsioonijuht.

Tema sõnul soovivad veel kaks Vägeva Kodu klienti praegusest elukohast lahkuda. “Üks tahab minna elama Kaareperre ning üks Tartusse,” täpsustas Ave Lillemäe.

Praegu elab Vägeva Kodus veel 23 erihoolekandeteenusel olevat klienti, kelle kolimisega kommunikatsioonijuhi sõnul kiiret pole. “Loodame, et mitmed praegused Vägeva Kodu kliendid saavad endale uue elukoha ka Jõgeva maakonda planeeritavatesse uutesse perekodudesse. Soovime teha nii, et kõik praegused Väga Kodu elanikud saaksid kolida just sinna, kuhu nad soovivad, ja et nende kolimiskogemused oleksid sama rõõmsad kui neljal esimesel,” lisas kommunikatsioonijuht.

Vägeva Kodu naabruses elav Göran Raus, kes on tulihingeline Vägeva erihooldekodu lõhkumise ja klientide laialisaatmise vastane, oli hämmeldunud, et täiesti korras hoone tarvis veel nii palju raha  juurde küsitakse. “Selle raha eest oleks ju võinud varjupaigataotlejatele uued elukohad ehitada ja jätta Vägeva Kodu senisena toimima,” ei mõistnud ta 342 000 euro suuruse summa taotlemise otstarbekust.

Ave Lillemäe väitis, et AS Hoolekandeteenused omandisse ei kuulu sobivamat kinnisvara varjupaigataotlejate keskuse rajamiseks  ning uue kinnisvara soetamise kulud oleksid praegu taotletud summast veel suuremad olnud. Veel tõi Lillemäe Vägeva Kodu eelistena välja asjaolud, et see asub Vao keskuse lähedal, olemas on vajalik transpordiühendus ning pikemas perspektiivis poleks Vägeva erihoolekandeteenuste osutamise jaoks olnud sobilik paik ning sellisel juhul oleks hoone ikkagi tühjalt seisma jäänud.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus