Neimann Grupile on kriisist tingitud muutused tööd hoopis juurde toonud

Veo- ja kaevetöödega tegelev Jõgeva valla firma Neimann Grupp OÜ püüab teistest samalaadsetest ettevõtetest erineda oma kuvandit luues ja mainet kujundades. Eesmärk on suuresti õnnestunud, sest ettevõttelt tellitakse objekte üle Eesti.


Neimann Grupp OÜ juhatuse liige Janno Neimann tegeles juba firmas Sadala Agro töötades nädalavahetusel sõiduautode remondi ja kaevetöödega. „Algul ostsime väikse ekskavaatori ainult oma tarbeks. Peagi tuli tellimustöid nii palju, et pidin otsustama, kas jääda endisesse kohta või proovida luua oma ettevõte. Mulle on alati meeldinud ise oma tegemisi planeerida ja nii oma ettevõte loodud saigi,“ rääkis ta.

Plaan masinaparki laiendada

Ametlikult registreeriti Neimann Grupp OÜ 5. mail 2017. Aktiivne tegevus algas 2018. aasta aprillikuu lõpul. „Alguses oli hirm, kas meie tegevusalal on Jõgevamaal piisavalt tööd ning kuidas suudan konkureerida teiste staažikamate ettevõtetega, kellel samal alal juba tuntus suurem,“ ütles Neimann.
„Praegu on meil kallur ja multilifti autod, roomikekskavaatorid ning tee-ehitus tehnikat, näiteks pinnaserull. Arvestades, et eelmisel aastal umbes samal ajal oli meil kasutada vaid üks miniekskavaator ja selle transpordiks treilerauto, siis kindlasti laiendame ka sel aastal oma masinaparki,“ lisas ta.
Möödunud aastal töötasid Neimann Grupp OÜ masinad Jõgeval Alexela ringristmiku ehitamisel. „Kalanas tegime uue söödahoidla pinnasetöid. Enamik töid jäi siiski Jõgevamaalt välja. Sel aastal töötavad meie masinad ja inimesed Antsla linnas, kus käib uute teede ehitamine, samuti Rakveres, Jõgeval Pargi tänava ehitusel ja Tartus.“
Neimanni sõnul on Jõgeva vallaga olnud hea koostöö. „Nii eelmisel kui ka sel aastal oleme korrastanud ja rekonstrueerinud valla avalikke mänguväljakuid ja parandanud teelõike.“
Praegu on ettevõttel objektid pooleli üle kogu Eesti. „Lõuna-Eestis haljastame ja ehitame kõnniteid, autod sõidavad teedeehitusobjektidel. Miniekskavaator on siiski meil alati Jõgevamaal olemas, et väiksemad erakliendi soovid ja tööd saaks alati tehtud. Kindlasti saame aidata ka materjalide transpordiga,“ rääkis Neimann.

Kliendiga ollakse paindlikud

„Meil on paari tegutsemisaasta jooksul tekkinud kindlad koostööpartnerid, kelle objektidel alltöövõtjana tegutseme,“ märkis ettevõtja.
Konkurentsi ta ei pelga. „Firmasid, kes pakuvad sarnaseid teenuseid nagu meie, on hästi palju. Üks meie eelis on ettevõtte väiksus. Püüame olla hästi paindlikud ja teeme eraklientidele ka selliseid väikesemahulisi töid, mida paljud suuremad teha ei võta. Hästi oluline on töö kvaliteet. Oleme saanud hulgaliselt tellimusi tänu sellele, et paljud meie kliendid on oma tuttavatele ja sõpradele meie tööd kiitnud. Oleme eraklientidele paigaldanud septikuid, maakütet, ehitanud parklaid, teid, kaevanud tiike ja teinud pinnase tasandus- ja haljastustöid,“ rääkis Neimann.
Märtsis kehtestatud eriolukord oli tema sõnul esialgu hirmutav. „Eks kevadel oli ikka väike hirm, et kuidas elu edasi läheb. Õnneks ei ole koroonakriis meie töid ja tegemisi mõjutanud. Pigem oleme täheldanud, et inimesed on rohkem hakanud tegutsema maal suvekodudes ja tänu sellele on ka rohkem meie poole pöördutud,“ rääkis firmajuht.
Praegu on Neimann Grupis palgal seitse inimest. „Korralikku oskustöölist on keeruline leida. Head töömehed on tavaliselt juba kuskil ametis ja töötute hulgast asjaliku mehe leidmine on paras loterii,“ arutles Neimann.
Ettevõtja heidab pilgu tulevikku, kuid plaane esialgu avaldada ei soovi. „Meie ettevõtte jaoks oli hea, et saime Jõgeva vallalt enampakkumise korras osta endise Torma katlamaja, kuhu ehitame omale töökoda ja laoplatsi. Juba praegu saame palju töid, mis puudutavad tehnika remonti ja ehk tulevikus ka teistele teenuse pakkumist. Kuna oleme pidanud palju eraklientide töid edasi lükkama või ära ütlema, siis kindlasti plaanime suurendada masinaparki.“

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus