Näts, juukselakk ning kaheksakümnendad

Jõgeva Gümnaasiumis on salongiõhtud juba traditsiooniks kujunenud. Igal aastal korraldavad üheteistkümnendad klassid vähemalt ühe õhtu, millel on kindel teema ning kus iga 9.-12. klass paneb välja oma võistkonna. Samuti antakse klassidele juba varem mõni üles-anne ette valmistada ning reeglina korraldatakse üritusel palju mänge ja muud lõbusat.

Seekordne sündmus, mille organiseeris 11b klass, polnud erand. Äärmiselt tore oli näha, kui paljud inimesed tulid tõesti kostümeeritult ning osavõtt oli üldiselt ka aktiivne. Klassidele olid eelnevalt kätte jagatud 80ndatel tehtud videod, mida nad pidid jäljendama ajal, kui video ekraanil taustaks mängis. Need etteasted tekitasid õhtu jooksul kõige rohkem elevust ning olid väga nutikalt ja ilmekalt lahendatud. Ka zürii märkused naerutasid rahvast. Mängudest võiks välja tuua nätsumullipuhumise (muide, nätsu jagati kohalviibijaile ka niisama), teksti lünkade (selle sisu teadmata) täitmine ning ajalehetantsu. Ükski neist tegevustest ei jätnud külmaks ei osalejaid ega ka publikut.

Õpetajatest ning vilistlastest koosnenud zürii tunnistas kokkuvõttes parimaks 11a võistkonna, kelle esituses nähti George Michaeli ja Whami lugu ?Wake Me Up Before You Go-Go?. Lisaks nähti õhtu jooksul veel näiteks selliseid staare nagu Madonna ja Freddy Mercury. Üritusele pani punkti videodisko, mis ei kestnud küll väga kaua, ent sobis siiski lõpetuseks hästi.

Järgmine salongiõhtu, mille korraldabki võiduklass, toimub juba järgmisel veerandil ning usutavasti ei suuda koolipere ära oodata, mida põnevat see õhtu pakkuda võib. Nii koolivälised kui koolisisesed üritused tulevad kindlasti kasuks tervele õpilas- ning õpetajaskonnale, arendamaks suhtlemis- ja väljendusoskust igas keskkonnas, aga loomulikult ka selleks, et saada eemale argipäevast ja lihtsalt lõbutseda.

MERLI KIRSIMÄE

blog comments powered by Disqus