Narva sai endale soojendusega jalgpalliväljaku

Nüüd on Narvas kõige nüüdisaegsema tehnilise varustusega spordiareen Ida-Virumaal. Jalgpalliklubi Narva Trans presidendi Nikolai Burdakovi sõnul on kunstkattega soojendusega väljak olemas ainult Tallinnas Flora meeskonnal. Nüüd tekkis ka Narvas võimalus mängida jalgpalli varakevadel, hilissügisel ja talvel. “Kevadel viiakse Narvas läbi Eesti meistrivõistluste kõrgliiga mängud,” kõneles Burdakov.

Soojendusega jalgpalliväljak asub Kalevi staadionil, see on Narvas vanim, ehitatud 1965. Käesolevast aastast on staadioni nimetus muutunud – nüüd on see Kalev Fama. Staadionile anti teine nimi seoses sellega, et ta asub hävinud vanaaegse Narva Fama bastioni vahetus läheduses.

Kunstkattega ja soojendusega väljak ei ole staadioni ainus uudis: Kalev Fama tegi viimase nelja aasta jooksul läbi sõna otseses mõttes kõikehõlmava rekonstrueerimise. Uuendati muruväljak, paigaldati uued nüüdisaegsed valgustid. Uute tribüünide taha tekkis kaks tenniseväljakut. Nüüd on staadionil kuulitõukesektor, tartaankattega saja meetri pikkune jooksurada, mis on tehtud spetsiaalselt staadioni vahetus läheduses asuva kahe kooli õpilaste jaoks, kes kasutavad staadioni kehalise kasvatuse tundides.

Staadioni sissepääsu lähedale rajati eraldi paiknevad mängijate ja kohtunike tualeti ning duširuumidega rõivistud, samuti mõned inventarikonteinerid ja soojussõlm. Samuti on seal nüüd suur mugav parkla.

Suured rekonstrueerimistööd õnnestus läbi viia Eesti Jalgpalliliidu ja linna toetusel. Jalgpalliliit võttis enda peale soojendusega kunstmuru paigaldamise. Projekt sai teoks Euroopa Liidu piiriülese programmi EstLat Rus toetusel.

i

SVETLANA ZAITSEVA

blog comments powered by Disqus