Näkid ja Neptunid olid Kuremaal laagris

Sel aastal oli laagrilisi paarikümne võrra vähem, sest halb ilm ja rangem vanusepiirang tegid oma töö. Nime poolest oli tegemist küll puhkelaagriga, ent ometi ei puudunud sealt ka hariv tegevus. Orienteeruti Kuremaa terviseradadel, võisteldi erinevatel aladel individuaalselt ja võistkonniti, valiti aasta Näkk ja Neptun ning puhati järve ääres. Tänavu oli laagris palju 11-12 aastasi noori. Jõgeva Avatud Noortekeskuse juhendaja Sille Raidvere sõnul ongi see vanus laagris osalemiseks parim, sest siis tulevad kõik mängudega ja muu tegevusega meelsasti kaasa.

Hariv projekt

Esimese laagripäeva õhtul algasid metsamängud. Neljaks jaotatud laagriseltskond pidi Kuremaa terviseradadel orienteerudes mitu kontrollpunkti üles leidma ning igas neist mõne ülesande lahendama ? puslet kokku panema, makarone hernestest eraldama korjama erinevat sorti õitsevaid taimi ja palju muud. Orienteerumismäng oli tegelikult kuuest üritusest koosneva sarja ?Kodumetsa päevad? kolmas üritus. Esimeseks ettevõtmiseks olid mais toimunud metsaistutustalgud, tulemas on ?Sookolli rabaretk? Endla Looduskaitsealal, koolieelne rattaretk Prossa järve äärde ning talvine metsapäev ?Talvemuinasjutt?. Läbi projekti “Kodumetsa päevad” tekib Sille Raidvere sõnul ka linnalastel tugev side loodusega. Peamine õppetund on aga juhtida noorte tähelepanu alternatiivsele vaba aja veetmise võimalusele looduses, seda hoides ja säilitades.

Põnevat tegevust mitmeks päevaks

Lõõgastust pakkus päeval metsas rahmeldanud noortele õhtune disko, diskoriks Noortekeskuse endi diskor Dima. Tantsuplats oli rahvast tulvil. Lisaks laagrilistele vihtusid tantsida ka mõned kohalikud noored. Pärast keskööd algas öörahu ning siis tuli kohe magama jääda, et järgmise päeva võistlusteks välja puhata.Teine päev sisustati kõikvõimalike jõukatsumiste ning pilamängudega. Atraktiivseimaks kujunes nii tänavu kui ka mullu munamäng, mille käigus kaks võistlejat teineteisele toorest muna viskavad ning selle käigus teineteisest üha kaugenevad. Võistluspaar, kes suudab muna visata kõige suurema vahemaa tagant, ongi võitja. Seekord andsid suured väikestele mängus eesõiguse. Vaprad võitjad olid pisikesed Laura Paluoja ja Egert Valdman, kellel, vaatamata kaugusest, muna kuidagi puruneda ei tahtnud.Möödunudaastase võitja Dimitri Krepkovi sõnul oli tema edu võtmeks see, et nii tema kui ka ta pesapallurist paarimees olid mõlemad head püüdjad. Nendevaheline vahemaa kasvas koguni 30-35 meetrini.

Tähtsaimaks sündmuseks kujunesid laagris aga Näki ja Neptuni valimised, milles võisid osaleda kõik laagrilised. Parimad selgitati välja läbi mitme vooru. Kandidaatidel tuli meisterdada endale taimedest kostüümid. Võistluse käigus sai ka üksteist vetikatega pilduda ning vastaseid paadi pealt maha lükata. Tänavuse Näki ja Neptuni tiitli said endale Maarja Udras ja Dimitri Krepkov.

Näki ja Neptuni võistluste järel mängiti võistkondlikke presidendi murumänge, kus pandi proovile noorte meeskonnatöö oskused, kiirus ja osavus.
Peale õhtusööki mängiti ka individuaalselt miljonimängu. Noorte teadmisi kontrolliti loodusalaste küsimustega, mis alati polnudki kõige lihtsamad. Kahekümne seitsme mängija seast selgus ka ainuke ?miljonär? Triinu Lehtsalu, kes suutis vastata järjest kõigile 15-le küsimusele.

Uued tutvused

On väga tänuväärne, et Jõgeva Avatud Noortekeskuse juhendajad Kaisu Pülvi, Piret Sturm ja Sille Raidvere “Näki ja Neptuni suvelaagrit” juba teist aastat missioonitundest korraldada on suutnud. Laagrilised olid igatahes väga tänulikud võimaluse eest teiste noortega tutvuda ja lihtsalt toredalt aega veeta. Põnevate võistluste vahepeal jäi piisavalt vaba aega, et päikest võtta, vaatamata külmavõitu veele ujuda, võrkpalli mängida ja uute tuttavatega vestelda. Põltsamaa tüdruku Kadri sõnul olid parimad asjad laagris põnevad üritused ja mängud.

?Mulle meeldib see, et saab puhata ja päikest võtta. Elan Jõgeval ja ei satu iga päev järve äärde,? lisas Mattias.

Kadri ja Mattias said tuttavaks eelmisel aastal samas laagris ja tulid mõlemad ka tänavu uuesti. Nii vanadel kui ka uutel laagrisõpradel on aga võimalik kohtuda järgmises ?Kodumetsa päevade? looduslaagris juba juuli viimastel päevadel Endla Looduskaitsealal ?Sookolli rabaretkel?. Sille Raidvere sõnul on plaanis ka edaspidi läbi viia nii puhkelaagrit Kuremaal kui ka ?Sookolli rabaretke?.

KRISTIINA KOKK

blog comments powered by Disqus