Näitus merest, maast ja naistest

Põltsamaa lossihoovis tegutsevas Kesk-Eesti kunstigaleriis pART näeb märtsi keskpaigani harrastuskunstnik Heiki Merila näitust „Meri, maa ja naised“. Galeriis üleval olevad maalid on valminud nii Põhja-Eestis, Kihnu saarel kui ka Tartus asuvas Konrad Mäe ateljee maalistuudios.


Heiki Merila (sündinud 1955) on pärit Virumaalt ning lõpetanud Rakke keskkooli ja 1982. aastal Eesti põllumajanduse akadeemia õpetatud agronoomina. Praegu on ta Konrad Mäe Ateljee seltsi liige (Konrad Mäe ateljee on kunstiharidust pakkuv vabaakadeemia, mille asutas 1988. aastal Tartu Kunstiühing – T.K).
„Kunstiharidust mul pole, olen rohkem iseõppija ja omal käel maalimist harjutanud. Olen võtnud maali alal kursuseid. Praegu olen Tartus tegutseva Konrad Mäe stuudio kunstnik. Maalimas käime kohas, kus kunstnik Konrad Mägi kunagi elas – seal asubki meie stuudio. Maalimisega olen põhjalikumalt tegelenud viimased kaheksa aastat, varemalt joonistasin võib-olla koolis kriipsujukusid,“ rääkis Merila.
Aastal 2011 astus Heiki Merila Tartu rahvaülikooli maalistuudiosse Robert Suvi rühma maalimist õppima. Näitustel on ta osalenud aastast 2014, seda nii grupi- kui ka personaalnäitustel.
„Kaheksa aastat tagasi võtsin pintslid ja õlivärvid esimest korda kätte ja hakkasin maalima, nüüd olen jõudnud juba nii kaugele, et maalin Konrad Mäe stuudios, kus minu õpetajaks on Maris Tuuling. Sügisel, talvel ja kevadel maalime põhiliselt stuudios, kuid käime ka looduses. Näiteks näitusel „Meri, maa ja naised“ on töid, mis on valminud nii kivisel Põhja-Eesti rannikul, Saaremaal kui ka Kihnu saarel,“ lausus Merila.
Põltsamaal avatud näituse kohta rääkis kunstnik veel, et need on peamiselt viimase kahe aasta tööd, osa töid on ka varasemast perioodist. Ühe osa näitusest moodustavad looduspildid, teise osa maalid, millel on kujutatud naised kas akti või figuurina.
„Mulle meeldib väga looduspilte teha – maalida merd ja loodust. Kui viibid mere ääres, siis märkad, et värvid ja toonid ümbruskonnas kogu aeg muutuvad, muutuvad ka varjud. Hästi huvitav on see, et igal kunstnikul on oma käekiri – kui ühte ja sama vaadet maalib kümme inimest, siis tuleb kümme erinevat pilti,“ kõneles Heiki Merila.
Põltsamaa kunstikooli juhataja Ethel Hakkaja sõnul on Kesk-Eesti kunstigaleriis Heiki Merila maalid üleval olnud varemgi – aastal 2014 Tartu rahvaülikooli kunstnike ühisnäitusel.
Heiki Merila personaalnäitus „Meri, maa ja naised“ on Põltsamaal avatud 13. märtsini.

 TAAVI KELDER

blog comments powered by Disqus