Näitemängupidustused seekord Tabiveres

Ühtekokku mängitakse näitemängupidustustel ette kümme lavastust pluss konkurentsiväline külalislavastus, M. Vi?nieci “Aga mida me t?elloga teeme?”.

“Seda lavastust on küll ühtedel varasematel näitemängupidustustel Palamusel juba vaadatud, ent kuna seltskond on seekord üsna teine, siis tasub seda uuesti näidata,” ütles Tabivere valla kultuurijuht, näitemängupidustuste peakorraldaja Tiina Tegelmann.

Nagu viimasel ajal kombeks, teevad näitemängupidustustel kaasa nii täiskasvanute kui ka kesk- ja gümnaasiumiastme õpilastrupid. Kui möödunud aastal kiskus üritus päris kooliteatrite festivaliks (täiskasvanute truppe osales ainult üks), siis tänavu on täiskasvanute osakaal taas pisut suurem: selles kategoorias osalevad Jõgeva aleviku kultuuriseltsi Vanaveski näitetrupp, Maarja rahvamaja näitering ja seoses uue rahvamaja valmimisega taas ellu ärganud Tabivere Harrastusteater.

“Tabivere trupi hiljutine esietendus näitas, et nii lavastaja Tõnis Lepp kui ka trupp on vaatamata pikale pausile endiselt heas vormis,” ütles Tiina Tegelmann. “Uuslavastus “Armastus ja külmad varbad” on huvitava lähenemisega, puhas, lühike ja lööv lugu. Teiste truppide lavastustest tean vähe, aga Vanaveski trupi ühisloominguna valminud “Kuidas sündis Kalevipoeg” tundub igatahes juba pealkirja poolest intrigeeriv.”

Teised tuntud tegijad ? Jõgeva Linna Teater, Palamuse Amatöörteater ja Põltsamaa Teater Ellunäod ? valmistavad Tiina Tegelmanni teada ette suviseid vabaõhulavastusi ning seetõttu näitemängupidustustel ei osale. Ent selle võrra, mille võrra pidustused vaesemaks jäävad, kujuneb maakonna teatrisuvi jällegi rikkamaks.

Õpilastruppe teeb Tabivere pidustustel kaasa viis: gümnaasiumiastme omadest Jõgeva Gümnaasiumi kooliteatri Liblikapüüdja vanem koosseis ja Põltsamaa kultuurikeskuse Viribus Unitis, keskastme omadest Liblikapüüdja noorem koosseis, Torma kooli draamaring OFF ja Voore Põhikooli näitering. Viimane toob näha koguni kolm erinevat lavastust.

Näitemängupidustuste avamisel tehakse seoses käimas oleva Eesti Teatri Aastaga väike tagasivaade minevikku: Tabivere Gümnaasiumi näiteringi liikmed kannavad ette 1970. aastate Eesti teatrielu puudutavaid katkendeid Kaarin Kase raamatust “Teatriaeg liigub kiirelt”. Teadustajana ilmestab pidustusi Palamuse kihelkonnakoolimuuseumi projektijuht Janek Varblas.

Näitemängupidustuste üheks eesmärgiks on välja selgitada need trupid, kes esindavad maakonda kesk- ja gümnaasiumiastme õpilastruppide ning täiskasvanute harrastustruppide riigifestivalil. Kõige kiirem on gümnaasiumitruppide esindaja väljaselgitamisega, sest selle kategooria riigifestival toimub juba tuleva nädala lõpus Rakveres.

Aga homme-ülehomme on kõik teatrihuvilised oodatud Tabiverre!

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus