Naisteklubi pakkus lastekaitsepäeval mitmekülgset huvitegevust

Laupäeval Jõgeva kultuurikeskuse ümbruses peetud Isamaa ja Res Publica Liidu Jõgevamaa naisteklubi korraldatud lastekaitsepäeval said poisid ja tüdrukud joonistada, meisterdada, uudistada tuletõrjeautot ja muul viisil põnevalt ja sisukalt aega veeta.

IRLi Jõgevamaa naisteklubi korraldas lastekaitsepäeval joonistusvõistluse teemal “Jõgeva – mu päike”. “Pealkirja tingis ka päikesepaisteline ilm. Lapsed joonistasid 56 pilti, mis kõik olid väga vahvad ja omapärased. Kuna joonistajad olid erinevas vanuses, said auhinna lausa kakskümmend paremat tööd. Auhindadeks olid Rita Bergmanni õmmeldud lastepärased kotid, padjad ja põlled,” rääkis naisklubi eestvedaja Terje Mitt.

“Lapsed trükkisid suviseid rätikuid, valmistasid järjehoidjaid ja rinnamärke. Laps, kes märki soovis, pidi ise pildi joonistama või šablooni värvima. Meisterdamist ja värvimist juhendasid Marje Aigro ja Evi Rohtla. Väga populaarsed olid ka õhupalliloomade valmistamine ja näomaalingute tegemine, mida aitasid läbi viia Liina Stamm ja Zanna Toht perekeskusest Kraaksupesa. Juuksurite, maniküürijate ja kosmeetikute jagatud nipid ja punutud patsid panid väikestel tüdrukutel silmad särama. Sellele aitas kaasa LM Studio kollektiiv eesotsas Lea Metsmehega,” lisas ta.

Lastekaitsepäeva kogunemisel osalesid veel Punase Risti, Jõgevamaa Nõustamiskeskuse ja Lõuna-Eesti Päästekeskuse Jõgevamaa päästeosakonna esindus. Viimane tõi kohale ka päästeauto. Turvalisust ja toimetulekut tagavate valdkondade spetsialistid vastasid ka laste ja lapsevanemate küsimustele. Võimalus oli osaleda ka Maanteeameti läbi viidud memoriinis.

“Rõõm oli näha üllatavalt palju lapsi, emasid, isasid, vanaemasid ja vanaisasid. Jäi mulje, et justkui kogu Jõgeva on kohale tulnud,” ütles Isamaa ja Res Publica Liidu naiskogu IREN juhatuse esimees Annely Akkermann.

Rahvusvahelise lastekaitsepäeva tähistamise tava sai alguse 1. juunil 1925. aastal, mil Hiina konsul San Franciscos kutsus kokku lapsed, kellel polnud vanemaid.

“Lapsevanematega juttu ajades selgus, et Jõgeva on turvalise ja rohelise linnaruumi poolest küllaltki lastesõbralik linn, kus suvel tasuks veelgi sagedamini lastele ja peredele ettevõtmisi korraldada,” tõdes Terje Mitt.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus