Naisteklubi liikmed kohtuvad Liina Kaljuveega

Homme saab Põltsamaa raamatukogus teoks kohtumine holistilise terapeudi Liina Kaljuveega. Naisteklubi idee algataja ja kokkukutsuja Põltsamaa raamatukogu projektijuht Anželika Valdre lausus, et Liina Kaljuvee avaldas ise soovi naisteklubi liikmetega kohtuda ning tema võttis selle pakkumise rõõmuga vastu.

Naisteklubi tegutseb Põltsamaal juba teist hooaega. Anželika Valdre sõnul tekkis tal mõte, et naistel võiks olla üks koht, kus omavahel kokku saada. Loomulikult ei mõelnud Valdre naisteklubi kokkukutsumisel ainult sellele, et pakkuda naistele võimalust omavahel mõtteid vahetada ja ühiselt huvipakkuvate probleemide üle arutleda, vaid et naisteklubisse võiks ka külalisi kutsuda.

Esimesele naisteklubi kokkusaamisele kogunes 26 naist, kuid nii suur huvi klubi tegevuse vastu rauges ning nüüd on esialgsest seltskonnast järele jäänud Põltsamaa linna ja lähiümbruse elanikest koosnev 10-12 liikmeline rühm. Klubi liikmete vanuseline koosseis ulatub noortest emadest kuni vanaemadeni välja. Anželika Valdre sõnul käib see seltskond kohal üsna stabiilselt. Kokku saadakse iga kuu kolmandal kolmapäeval.

Klubi liikmed on kohtunud väga erinevaid valdkondasid esindavate inimestega. Liina Pedak on naisteklubi liikmetele korraldanud vabastava hingamise õhtuid. Kuid naisteklubi liikmed on ka üksteiselt üht-teist kasulikku õppinud. Nad on koos vaadanud filmi “Kahvliga skalpelli vastu” ja arutlenud selle filmi põhjal tervisliku toitumise teemal. Samuti on klubi liikmete ees esinenud ka toitumisnõustaja koolituse läbinud Lily Tiks.

Naisteklubi on korraldas möödunud aasta aprillis väljasõidu Pärnusse teatrisse ning lisaks teatris käimisele veedeti mõnusalt aega spaas. Pärnusse ei sõidetud siiski kümnekonna klubi liikmega, vaid väljasõidust võttis osa 40 inimest. Viimasel klubiliikmete kokkusaamisel oli külaliseks aktiivne Põltsamaa ettevõtja Ülle Saksniit, kes andis ülevaate edukate naiste foorumist.

Ilmselt saavad Põltsamaa naisteklubi liikmed sellel hooajal kokku ka märtsis ja aprillis. Naisteklubi juhi sõnul pole tal veel täpseid kokkuleppeid, millised külalised nendele klubiõhtutele tulevad, kuid läbirääkimised käivad. Klubi juht märkis, et maikuusse kokkusaamist plaanida pole mõtet, sest mai keskel on käimas juba kevadtööd ja sisemised tegevused asendunud välistega. Anželika Valdre lubas, et pärast suvehooaega jätkab naisteklubi tegevust ka eeloleval sügisel.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus