Naiskodukaitsjad võtsid mõõtu laskeoskustes

Laupäeval toimus Jõgevamaal Utsali lasketiirus Naiskodukaitse üle-eestiline karikavõistlus lahingrelvadest laskmises. Naiskodukaitse karikavõistlusel lahingrelvadest laskmises võisteldakse Kaitseliidu ülema kindralmajor Riho Ühtegi poolt 2020. aastal annetatud rändkarika nimel. Karikavõistlus toimub igal aastal erinevas Naiskodukaitse ringkonnas. Sel aastal korraldas võistlust Naiskodukaitse Jõgeva ringkond koostöös Kaitseliidu Jõgeva malevaga.
Osalevaid võistkondi oli erinevatest ringkondadest kokku 10. Võistluse paremusjärjestus selgitati nelja ala läbimise tulemusena. Kõikide alade sooritamisel kandsid võistlejad lahingvarustust. Kolmel alal pandi proovile laske- ja lahing-oskused, ühel alal aga teadmised erinevate relvade kohta.
“Sel aastal püüdsime võistlusalasid koostades luua päriselule ligilähedasi olukordi, kus tuleb oma osavust ja täpset silma rakendada nii individuaalselt kui meeskonnaga koostöös,” sõnas võistluse peakohtunik staabiveebel Kaido Õim.
Võistlusel selgitati välja nii parimad võistkonnad kui ka parimad laskurid individuaalarvestuses. Esimese koha võitis Tartu ringkonna võistkond. Teise koha sai Tallinna ringkonna võistkond ning kolmanda koha Alutaguse ringkonna naised.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus