Naiskodukaitse võistlusel tuli Jõgeva neljandaks

Tartus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Matkakeskuses peeti Naiskodukaitse suhtekorralduse ja ajaloo teemaline võistlus. Rebimine konkurentidega oli tihe, võitjana väljus Sakala naiskond, Jõgeva ringkonna naised tõid koju neljanda koha.

Üritus toimus esimest korda ning eesmärk oli tutvustada ja õpetada huvilistele suhtekorralduse põhitõdesid.

Võistlema oodati neljaliikmelisi naiskondi kõigist Eestimaa paigust. Naiskodukaitse Jõgeva ringkonda esindasid Maris Mäeotsa, Heili Miku, Riin Vare ja Kaie Rohtla. Kokku osales üritusel kolmteist ringkonda viieteistkümnest.

Et tegemist oli võistlusega, siis katsuti jõudu orienteerumises, ajaloo tundmises, meediaplaani ja pressiteate koostamises. Kodutööna tuli meisterdada naiskodukaitse värbamisplakat.

Orienteerumisrada oli katsumusrohke ja huvitav, tuli rakendada nii teadmisi kui osavust. Näiteks pidi teadma Eesti ja Naiskodukaitse organisatsiooni ajalugu, oskama lahendada piltmõistatust. Korraldajad olid võistluse teise poole üles ehitanud kahes jaos: kõigepealt õpetati uusi oskusi ja siis kontrolliti omandatud teadmisi.

Selgeks sai, et suhtekorralduse põhifunktsiooniks on informeerida, esitada oma seisukohti ja sellega muuta kellegi suhtumist või käitumist. Kommunikatsioonistrateegia üheks praktiliseks väljundiks on meediaplaan, mis võtab kokku, milliseid meediakanaleid oma sõnumite edastamiseks kasutatakse Neid plaane tasub alati teha suuremate ürituste ja kampaaniate raames, et midagi kahe silma vahele ei jääks. Pressiteade on lihtne ja kõigile kättesaadav viis organisatsioonis toimuvast teavitamiseks. Teooria selge, saime ka ise kätt proovida korraliku plaani koostamises ja pressiteate kirjutamises.

“Mulle meeldis see võistlus väga. Sai proovile panna nii oma loovust, teadmisi kui ka füüsilist poolt. Kõige enam üllatas, et just meediaplaani ja pressiteate koostamisel lõid kired lõõmama ja mitte ainult Jõgeva ringkonnas. Kuid vaidlused jõudsid edukate kompromissideni,“ kommenteeris naiskodukaitsja kokkuvõtlikult üritust.

Õhtu naelaks kujunes aga hoopis osalemine virtuaalsõjas. Võistlejad jagati kaheks rühmaks — omadeks ja sissetungijateks. Igal mängijal oli oma arvuti. Omade ülesandeks oli julgestada inseneride tööd kaevumisel ja lüüa vajadusel tagasi naaberlinnaku sõdurite katsed  linna hõivata.

Algus oli päris keeruline, sest millegipärast kõrvaldati vaenlase asemel hoopis oma meeskonda. Kuid osalejad olid järjest tublimad ja lõpuks õnnestus maha pidada ka korralik virtuaallahing.

Kodutöid kutsuti hindama võimalikud uued naiskodukaitsjad, nende seas oli nii üliõpilasi kui koduperenaisi. Kodutütarde esindaja, olles organisatsiooniga tuttav, sai hinnata meie tööde kunstilist ja loomingulist poolt.

Võistlus näitas, et edu saavutatakse ühtse meeskonnana töötades  ja üksteist toetades.

RIIN VARE,

HEILI MIKU,

Naiskodukaitse Jõgeva ringkonna liikmed

blog comments powered by Disqus