Naiselik Jõgevahe Pere tantsis end esimeseks

Tallinnas toimus nädalavahetusel Ilma Adamsoni tantsude võistutantsimine. Folklooriselts Jõgevahe Pere sai naistetantsude hulgas esikoha ning esines pühapäeva õhtul Alexela kontserdimaja laval.


„Võistutantsimine on meil vana komme. Jõgevahe Pere on neist osa võtnud juba kahetuhandendate algusest. Ilma Adamsoni tantsude võistutantsimine toimus nüüd esimest korda. Kuna Ilma Adamsonil oli suvel 85. sünnipäev, siis selle väärika juubeli puhul võistutantsimine ja sellele järgnenud laureaatide juubelikontsert korraldatigi,“ ütles Jõgevahe Pere juhendaja Marika Järvet.

Laupäevasest võistutantsimisest võtsid osa neidude rühmad, naisrühmad, nooremad ja vanemad segarühmad. Kohustuslik tants oli Ilma Adamsoni repertuaarist ja teise tantsu võis ise valida.

Jõgevahe pere valis Adamsoni tantsu „Metsa veerel”, mida Järveti sõnul on väga vähe esitatud. „Seda enam, et Ilma Adamsoni tantsud on väga keerulised ja tehniliselt väga rasked.

Varem pole meie repertuaaris tema tantse olnud. Aga ta on väga väärikas ja värvikas daam. Tallinnas oli laupäeval võistutantsimine ja pühapäeval Ilma Adamsoni meistriklass, kus ta tutvustas oma metoodikat, mida ise tundides kasutab. Oma 85 eluaastaga suutis ta veel tantsusamme ettegi näidata. Väga vitaalne daam,“ meenutas Järvet.

Pühapäeval oli Alexela kontserdimajas Ilma Adamsoni juubelikontsert, mille esimene pool oli pühendatud tema loomingule ja esinesid võistutantsimise võitjad. Kontserdi teises pooles tantsis rahvakunstiansambel Sõprus, mille juhendaja ta aastakümneid oli.

„Ilma Adamson ei olnud küll ise hindajate hulgas, kuid jälgis väga pingsalt, mis laval toimub. Seda, mis meile võidu tõi, ei oska öelda. Ülo Luht ütles meile pärast, et me oleme väga naiselik naisrühm. Aga see „Metsa veerel” ongi niisugune väljapeetud, rahulik ja naiselik tants.

Tantsu õppisime just võistutantsimise jaoks. Teise tantsuna tantsisime Märt Agu „Kadritantsu”,” rääkis Marika Järvet. „Kadritantsu” näeb Jõgeva rahvas järgmisel pühapäeval heategevuskontserdil.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus