Nädalavahetusel saab veel Vudila jõulumaale minna

 

Sel nädalavahetusel on Kaiaveres tegutseval Vudila mängumaal viimaseid päevi avatud jõulumaa, kus saab kaasa elada jõuluetendusele, meisterdada pühademeeneid ja uudistada koduloomi. Et aga talv on siiani lumeta, sõidutatakse külastajaid saani asemel vankriga.

Jõulumaa projektijuhi Anžela Lemberi sõnul teeb nädalavahetusel lastele vankrisõitu Vudila poni Joonas. “Jõulumaal saab tutvust teha meie loomaperega. Siin on  hobused, ponid, kitsed, lambad ja küülikud. Nad on kõik väga sõbralikud ja inimestega harjunud. Neile saab teha pai ja päkapikkude juhendamisel maiustusi pakkuda. Kohtutakse ka  Vudila kolme vutiga.”

Tartu näitlejad on Vudilas lavale toonud jõuluetenduse “Vuta ja Muta jõulud”, mille on kirjutanud Mehis Pihla ja lavastanud Tess Pauskar. “Meie jõuluetendused on nii lastele kui suurtele alati meeldinud,” kinnitas Lember.

“Päkapikkude käe all meisterdatakse töötubades  jõulumeeneid, mille lapsed saavad koju kaasa viia. Meisterdada saab mitmesuguseid asju, alustades jõuluvärvides käepaeltest ning lõpetades kaartide, kuuseehete ja küünlalaternatega. Nädalavahetusel on täiskasvanutel siin võimalik korvipunumist proovida. Igal aastal on kõik lapsed saanud endale mälestusmeeneks meisterdada Vudila logoga puidust medali. Tänavu saab Vudilas endale teha ka vahva meenemündi, ” rääkis jõulumaa projektijuht.

Alates avapäevast 9. detsembrist on Vudila jõulumaal käinud üle 1300 külastaja. Jõulumaa ettevõtmiste korraldamisel on Vudila koostööpartneriteks Tartu teater, Tartu kutsehariduskeskus ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus