Nädalad ei ole vennad: suurele võidule järgnes napp kaotus

Teist laupäeva järjest olid Eesti saalihoki meistriliiga turniiril vastamisi Jõgeva SK Tähe/Olivia ja Eesti Maaülikooli SK meeskond. Kui koduväljakul alistas Tähe/Olivia meistriliiga liidri koguni 24:3, siis võõrsil jäädi tartlastele alla 5:6 (2:4, 1:2, 2:0).

“Väga kehv mäng oli,” oli meeskonna treener Marko Saksing karm. “Ma pole nii halba mängu tükk aega näinud. Hea ei olnud ka see, et avavärav nii ruttu tuli, see uinutas mängijaid.”

Pavel Semjonov viskas nimelt esimese palli taas tartlaste väravat kaitsnud Taavi Lepiku selja taha juba mängu 15. sekundil. Kui sel hetkel võis tunduda, et jätkub nädala eest pooleli jäänud väravatesadu, siis tegelikult läks kõik teisiti. EMÜ viigistas Daniel Matsukevitši väravast seisu kaheksandal minutil, kui oldi arvulises vähemuses, ning kolm minutit hiljem tegi Juhani Võik Raul Kivi eemaldamise järel tekkinud arvulisest ülekaalust seisuks 2:1. 14. minutil suurendas Matsukevitš tartlaste eduseisu juba kaheväravaliseks ning kuigi Pavel Semjonov vähendas paar minutit hiljem korraks vahet, viskasid perioodi viimase värava taas tartlased, 50 sekundit enne vaheajasireeni oli täpne Siim Veersalu.

Kõik teisel perioodil visatud väravad järgnesid mängijate eemaldamistele. Kui jõgevalaste ainus värav sündis 33. minutil Aleksander Andrejevi viskest vähemuses mängides, siis mõlemad EMÜ väravad visati arvulises ülekaalus olles. 35. minutil tegi Roland Raja seisuks 5:3 ning 38. minutil Juhani Võik juba 6:3.

Otsustaval kolmandikul õnnestus Tähe/Olivial küll kaks väravat tagasi mängida, kuid rohkemaks polnud ka nemad suutelised. 45. minutil viskas Tähe neljanda värava Nikolai Roop, 56. minutil vähendas Raul Kivi Roobi söödust vahe minimaalseks.

38 sekundit enne mängu lõppu toimunud intsidendis sai tõsiselt vigastada ainsa Tähe/Olivia mängijana tuleval nädalal algavaks MM-turniiriks Eesti koondisse arvatud Raul Kivi. Kui vahejuhtumi teine osaline, samuti Eesti koondisse kuuluv Siim Veersalu pälvis ohtliku mängu eest viieminutilise eemaldamise, siis Raul Kivi läks kohe operatsioonile ning peab tegema pika mängupausi. “Raulil on põsesarna murd, kild on väljas,” lausus Marko Saksing.

Tähe/Olivia meeskonda viimasel ajal tabanud probleemide tõttu oli laupäeval väljakul mitu uut mängijat. Mõneaastase vaheaja järel mängis taas Sander Kinks, oma debüütmängu Tähe/Olivia esindusmeeskonna eest tegid noortekoondise liikmed Andreas Õun ja Aleksander Andrejev. “Nad said hästi hakkama,” märkis treener.

Teistes nädalavahetusel peetud kohtumistes alistas SK GAP/Saku võõrsil 10:3 Sparta Team Automaailma ning TTÜ SK mängis koduväljakul 8:3 üle U19 koondise.

EMÜ juhib turniiritabelit kümne punktiga, Saku on kaheksa punktiga teisel kohal. Kolmel meeskonnal on kirjas kuus punkti. Parem väravate vahe annab hetkel kolmanda koha Jõgevale, neljas on TTÜ ja viies Sparta. Kuuendal kohal oleval noortekoondisel on punktiarve avamata.