Nädal maakonnas

Jõgeva linn

Reedel, 28. juulil, ja esmaspäeval, 31. juulil kell 15 saab kultuurikeskuses vaadata 3D animafilmi “Autod 3”. Esmaspäeval, 31. juulil kell 18 toimub Ateljee vabaõhukohvikus kesksuvekontsert “Prantsuse šansoonid”. Esinevad Marek Sadam (laulu) ja Martin Trudnikov (akordion). Sissepääs tasuta! Kuni 30. juulini renoveeritakse Jõgeva linnastaadionil rajakatet. Sel ajal ei saa staadionil joosta ega korraldada kergejõustiku- ning jooksuüritusi. Trenni saab teha kõrval asuval Piiri tänava treeningstaadionil. 7. augustini on Jõgeva linnaraamatukogu töötajatel kollektiivpuhkus. Sel ajal saab ajalehti ja ajakirju lugeda kultuurikeskuses ning avaliku internetipunkti arvutit kasutada linnavalitsuses.

Jõgeva vald

Neljapäeval, 27. juulil algab Kuremaal XXVI rahvusvaheline motomatkajate kokkutulek Jõgevatreff, mis kestab 30. juulini. Nimetatud ajavahemikul on Kuremaa asula sisene maanteelõik suletud. Laupäeval, 29. juulil toimub Jõgevatrefi motoparaad. Motokolonn stardib Kuremaalt kell 11.45 ja suundub üle Mutso, Õuna, Nava ja Luua Palamusele. Neljapäeval, 27. juulil kell 19 esietendub Pedja meiereis Jõgeva Linna Teatri suvelavastus “Piimamees Tevje”. Lavastaja on Janek Varblas, kunstnik ja kostüümikunstnik Janne Vaabla, osades Janek Varblas, Katrin Sokk, Ingel Liis Hedgren Haljas, Sten Siirak, Rein Annuk, Kalle Jürgens, Indrek Uusmaa ja Eve Somelar. Lavastuse teine ja kolmas etendus on 28. ja 29. juulil. Laupäeval, 29. juulil kell 16 algavad Paduveres 49. Otto Erimaa mälestusvõistlused kergejõustikus. Pühapäeval, 30. juulil kell 19 toimub Laiuse voorel Kaunite Taevalae Kontsertide sarja kuuluv kontsert, millel astuvad akustilise kavaga “Suur loterii” üles Ivo Linna ja Antti Kammiste.

Palamuse vald

  1. juulil toimub Palamusel rahvusvahelise motomatkajate kokkutuleku Jõgevatreff motoparaad. Minilaadal müüakse kodumaist käsitööd ja toidukaupa, kultuuriprogrammis löövad kaasa ansambel Kukeprotest ja kohalikud taidlejad. Toimub punnvõrri sprindisõidu neljas etapp. 29. juulil kell 14 toimuvad Lauri Ausi mälestusvõistlused jalgrattasõidus (eraldistart). Stardi- ja finišipaigaks on Luua metsanduskooli parkla, võistlusrada kulgeb marsruudil Luua-Ehavere-Luua. Kell 17 algab rahvasõit, millel ei võistelda. 26 km pikkune rada kulgeb marsruudil Luua-Palamuse-Toovere-Kuremaa-Palamuse-Luua. 30. juulil kell 17 toimub Palamuse kirikus suveklassika kontsert “Armastatud filmimuusika”. Esinevad Kadri Tegelmann (mezzosopran), Lauri Liiv (bariton) ja kammerorkester Eesti Sinfonietta dirigent Lauri Sirbi juhatusel.

Põltsamaa linn

  1. juulini saab Põltsamaa galeriis pART vaadata Pille Kadastiku maalinäitust “Puud”, kunstikoolis on kuni sügiseni väljas kursuse- ja tasemetööde näitus ja Konvendi saalis saab vaadata Põltsamaa kunstiseltsi püsinäitust “Lossi- ja mõisasaksad koopiatel”.27. juulini on Põltsamaa kultuurikeskuse galeriis avatud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus “Roman Toi 100”. 27. juulini saab Põltsamaa raamatukogus vaadata näitust “Säästame loodust. Alternatiiv kil(l)e(r)kottidele”. Saali vitriinides on näitus “Ridikülid”, fuajee vitriinides näitus “Avame ehtelaeka. Prossid ja rinnanõelad ajast aega” ning teenindusosakonnas 31. juulini näitus “Maailma rahvaste eeposed” ja “Maalikunstnik Ilmar Kruusamäe – 60”. Lasteosakonnas on kuni 11. augustini näitus “Lauamängud raamatukogus”.
blog comments powered by Disqus