Nädal maakonnas

Jõgeva linn

Täna süüdatakse kultuurikeskuse pargis Jõgeva linna jaanituli. Kolmapäeval, 23. juunil kella 16-17 on võimalik Vabadussõjas langenute kivi juurest Suure ja Puiestee tänava ristilt viia võidupüha tuld koduaedadesse. Samal päeval on rahvusvahelise folkloorifestivali

Baltica Jõgevamaa päev. Kavas on harakatantsu võistutantsimine Jõgeva linnas, Vaiga jaskar ja jaanituli, muinaslinnuse avamine, kultuurikeskuse huvikooli etendus Kassinurme mäel. Laupäeval, 26. juunil on XXIV üldlaulupeo ja XVII rahvatantsupeo tuleloits Kassinurme mäel.

Jõgeva vald

Täna kell 9 on ASi Laiuse Kote nõukogu koosolek. Kell 20 on Laiuse lossivaremetes jaanipidu. Tantsuks mängib ansambel Nööp. Kolmapäeval, 23. juunil kell 20 on jaaniõhtu Siimustis. Tantsuks Mait Maltis. Kell 21 on kultuuriseltsi Jensel jaaniõhtu Kuremaal. Kell 23 on Vaiga jaskar ja jaanipidu Kassinurme mägedes. Üles astuvad ESTO 2004 Riias esinevad tantsurühmad ja tantsurühm Veresegyah Ungarist, ansamblid Fix Stimm Folk Music Band (Ungari), Piibar (Tallinn), Tempora Mores ja Eksprompt. Kell 23 Kassinurme muinaslinnuse avamine lavastusega ?See olevat olnud?. Kell 24 jaaniöö loits hiies. Laupäeval, 26. juunil kell 17 üldlaulu- ja tantsupeo tule ühtesulatamine Kassinurme hiies.

Kasepää vald

Täna peetakse Kasepääl jaanipidu.

Mustvee linn

Täna kell 20 peetakse kultuurikeskuse pargis jaanipidu. Uuele suurele kiigele antakse sisse esimene hoog. Kavas on seltskondlikud mängud, üles astuvad lõõtsamees, rahvatantsijad, puhkpillimängijad. Tantsuks ansambel Viiser. Kohal on õlletelk. Vihmaga peetakse pidu telgis. Kell 23 on kultuurikeskuses noorte jaaniöö disko.

Pajusi vald

Täna on vallavolikogu istung. Kell 19 peetakse Pajusi mõisapargis jaanipidu. Neljapäeval, 24. juunil kell 14 algab Tapiku kooli vilistlaste ja Tapiku piirkonnaga seotud inimeste kokkutulek.

Pala vald

Täna on jaaniõhtu Assikvere seltsimaja juures. Kolmapäeval, 23. juunil on Pala valla päev kell 11 jalgpalliturniir Pala kooli staadionil, kell 12 surnuaias jumalateenistus, kell 15 kontsert ungarlaste folklooriansamblilt, kell 17 naiste komp-leksvõistlus ja meeste rammukatsumine, kell 21 konkursi ?Kaunis kodu? võitjate ja parimate koolilõpetajate autasustamine ning jaanituli. Tantsuks ansambel Bassein Tartust. Reedel, 25. juunil kell 9 vallavolikogu istung.

Palamuse vald

Täna on Luua klubis metsamajanduse IV kursuse lõpuaktus. Kell 14 on eakate jaanipidu Kaarepere rahvamajas. Kell 19 peetakse Aruküla mäel jaanipidu taidlejate kontserdi, ansambli ja diskoga. Kolmapäeval, 23. juunil kell 10 on Palamusel surnuaiapüha. Kell 11.45 mälestatakse Palamuse Vabadussõja

mälestussamba juures sõjas langenuid. Kell 15 on Palamusel rammumeeste võistlus Tõnisson 2004 ja jaaniõhtu. Reedel, 25. juunil kell 20 mängitakse Rehe-Möldri aida õuel etendust ?Tagahoovis?. 27.-30. juunini osaleb Luua segarahvatantsurühm ESTO päevadel Riias.

Puurmani vald

20.-23. juunini peetakse kuuendaid Kursi kihelkonnapäevi. Kolmapäeval, 23. juunil kogunetakse Kursi Vabadussõja mälestussamba juurde mälestushetkedeks. Samal päeval on Kursis kalmistupäev. Kavas on traditsioonilised jalgpallimat?id, Laeva ja Puurmani vallavolikogu kohtumine, jaanituli süüdatakse nii Puurmanis kui ka Sadukülas. Neljapäeval, 24. juunil on noorte jaanituli ja jaanidisko.

Põltsamaa linn

Kultuurikeskuse galeriis saab 26. juunini vaadata fotonäitust ?Põltsamaa pildis? ning 30. juunini on kultuurikeskuses väljas kunstikooli I lennu lõpetajate tööde näitus. Kolmapäeval, 23. juunil peetakse Põltsamaa jõe rannas suurt jaanipäevapidu.

Saare vald

Täna kell 20 on Saare mõisas Jaanipidu Hullu Krahviga. Üles astuvad Reet Linna ?Laulge kaasa?, Hull Krahv oma ajamasinaga ja Erich Krieger. Kavas on rahvuslikud jõukatsumised jne. Kolmapäeval, 23. juunil on jaaniõhtu Saarel ja Voorel. Neljapäeval, 24. juunil kell 16 süüdatakse Sirguvere küla jaanituli Karjamäe kruusaaugus. Jaanipidu peetakse samal päeval ka Halliku külas.

Tabivere vald

Täna kell 16 on Tabivere Gümnaasiumis lõpuaktus. Kell 20 on jaaniõhtu Maarja laululaval. Tantsuks ansambel Lihtne Viis. Kolmapäeval, 23. juunil kell 19.30 on jaanipidu Tabivere laululaval. Tantsuks ansambel Midagi Head.

Torma vald

Täna kell 19 on Torma kirikus heategevuskontsert. Esineb Tõnis Mägi. Kell 21 on Vaiatu rahvamaja peoplatsil Torma valla jaanipidu. Tantsuks ansambel Nukker Kukeke.

blog comments powered by Disqus