NÄDAL MAAKONNAS

Jõgeva linn
Täna kell 11
on kultuurikeskuses üldlaulupeo maakonna lastekooride II eelproov. Kell 12 algab Jõgeva Gümnaasiumis teabepäev “Kuidas tulen toime eriolukordades”, kus kõnelevad Guido Kokk ja Tõnu Vare. Kell 16 kohtub kultuurikeskuses valijatega rahvasaadik Mai Treial. Kolmapäeval, 28. aprillil kell 10 algab kultuurikeskuses jõudluskontrollikeskuse seminar. Jõgeva Gümnaasiumis korraldatakse kolmapäeval, 28. aprillil toorsalatite konkurss “C-vitamiin väsimuse vastu”. Neljapäeval, 29. aprillil kell 11 algab Jõgeva Gümnaasiumis viktoriin “Teadmised – edu pant”. Kell 13 on Jõgeva Gümnaasiumis kinobuss filmiga “Veepomm paksule kõutsile”. Kell 16 on linnavolikogu istung. Reedel, 30. aprillil kell 9 on Jõgeva Gümnaasiumis tutipäeva aktus. Kell 10 koguneb lasteaia Karikakar pere Kassinurme volbripäeva tähistama. Lasteaias Rohutirts on samal päeval volbripäeva puhul “Mutionu pidu”. Kell 13 korraldavad Jõgeva Gümnaasiumis T.O.R.E. liikmed võistlusmängu “Naer on terviseks”. Kell 17 on korraldatakse talgud Kassinurmes (buss väljub kultuurikeskuse juurest). Kell 21 algab kesklinnas traditsiooniline tõrvikutega teatevõistlus IX – XII klassidele ja teistele soovijatele. Samal ajal alustatakse kesklinnas volbriöö pidustustega. Laupäeval, 1. mail kell 15 mängib Jõgeva SK Tähe saalihoki Eesti meistrivõistluste II finaalmängus Tallinnas Kristiine spordihoones. Jõgeva Avatud Noortekeskus osaleb üleriigilistel metsaistutustalgutel 1. mail Pikknurme metskonnas Puravikul ja 2. mail Kuristal (ööbimine Puurmanis, väljasõit 1. mail kell 9 Aia tn 34 eest).

Jõgeva vald

Laiuse koolis on keeltenädal. Kolmapäeval, 28. aprillil on vallavolikogu revisjonikomisjoni koosolek. Laiuse koolis saavad kolmapäeval kokku maakonna koolide huvijuhid. Neljapäeval, 29. aprillil kell 10 on ASi Sordikom nõukogu koosolek ning kell 15 on vallavolikogu muinsuskaitsekomisjoni koosolek. Laiuse koolis on algklasside viktoriinisari Nupula. Reedel, 30. aprillil on Laiuse koolis Eesti Kontserdi loengkontsert “Löökpillid”. Kassinurme linnamäel on reedel talgupäev. Hooldatakse möödunud aastal rajatud metsakultuuri, istutatakse sümboolne hiiepuu, süüdatakse maituli. Laiuse lasteaias on nõidade lastehommik. Siimusti lasteaias peetakse väikeste nõidade pidu. Siimusti koolis on nõidade päev. Volbripäev korraldatakse Kurista lasteaias ning volbriöö pidu peetakse Kassinurme pargis. Volbri- ehk nõidade päeva peetakse Jõgeva aleviku lasteaias ja nõidade pidu on Kuremaa Lasteaed-Algkoolis. Reedest, 30. aprillist kuni pühapäevani, 2. maini on Kuremaa ujula konverentsisaalis T.O.R.E. koolitus. Osalevad õpilased ja tugiõpetajad Vaimastvere, Laiuse ja Voore Põhikoolist, Jõgeva Gümnaasiumist ja Siimusti ANKist.

Pajusi vald

Neljapäeval, 29. aprillil kell 11 on tsirkuseetendus Aidu Lasteaed-Algkoolis. Reedel, 30. aprillil korraldatakse lasteaiaealistele metsas nõidade jooks ning kooliealised teevad maituld. Reedel, 30. aprillil kell 16 tähistatakse Pajusi pargis volbripäeva, korrastatakse parki ning kell 19 süüdatakse volbrituli.

Pala vald

Täna peab Pala koolis kuritegevuse teemal loengu Imbi Jäger. Reedel, 30. aprillil kell 20 korraldavad vallavolikogu esimees Raivo Vadi ja vallavanem Kalev Kurs Pala kultuurimajasvalla 12. sünnipäeva puhul vastuvõtu. Laupäeval, 1. mail kell 14 korraldab Jõevalla külaseltsing Nõva keskuses Jõevalla külapäeva.

Palamuse vald

Neljapäeval, 29. aprillil kell 10 on Palamuse Gümnaasiumis abiturientide tutipidu. Kell 13 on Palamuse rahvamajas lasteetendus “Saabastega kass”. Reedel, 30. aprillil kell 14 on kihelkonnakoolimuuseumis koolinaljade võistluse auhindade üleandmine. Kell 17 on Luua klubis jätsipidu lastele. Kell 18 on Palamusel MTÜ Look õppeaasta lõpetamine. Kell 20 on Palamuse Gümnaasiumis gümnasistide ball. Laupäeval, 1. mail kell 20 on Luua klubis volbriöö stiilipidu. Palamuse kihelkonnakoolimuuseumis saab 2. maini vaadata Soome naisfotograafi Katri Lassila mustvalgete fotode näitust “Bali ? jumalate saar”.

Puurmani vald

Neljapäeval, 29. aprillil on vallavolikogu istung. Reedel, 30. aprillil on Puurmanis Pedja pubis volbriöö pidu. Laupäeval, 1. mail peetakse Puurmanis traditsioonilist jalgpalliturniiri. Kell 21 on Puurmani spordi- ja kultuurimajas noorte maipidu.

Põltsamaa linn

Täna kell 16 esineb muusikakooli saalis Anne Ilves (vioola). Neljapäeval, 29. aprillil kell 15 on koristustalgud “Kevadprügi 2004” lossihoovis. Reedel, 30. aprillil kell 10 algab kultuurikeskuses ettevõtluspäev “Põltsamaa täna ja homme”. Ettevõtluspäeva raames korraldatakse seminar teemal “Ettevõtjate, haridusasutuste ja kohalike omavalitsuste koostöö”. Kokkutulnutele esineb Põltsamaa muusikakooli akordionistide ansambel. Laupäeval, 1. mail kell 20 on volbripidu lossihoovis.

Põltsamaa vald

Täna korraldab Lustivere külaselts Lustivere II hoogtööpäevaku.  Kolmapäeval, 28. aprillil kell 13 on vallavolikogu istung. Kolmapäeval, 28. aprillil ja neljapäeval, 29. aprillil külastavad Lustivere kooli IV ja VI klass Põltsamaa politseijaoskonda ja tutvuvad politsei tööga. Reedel, 30. aprillil teeb Lustivere kool maituld, kavas on ka sportlikud mängud. Kell 20 korraldab Adavere kool volbriöö lõkkeõhtu. Volbripäeva tähistab ka Adavere lasteaed Naksitrallid: vanem rühm osaleb valla lasteaedade ühisel volbripeol Eskus, noorem rühm segab nõiasööki ja nõiajooki kohapeal.

Saare vald

Voore koolis korraldatakse poistenädal ning iga päev kannab erinevat teemat. Neljapäeval, 29. aprillil kell 9 on Voore koolis lasteetendus “Saabastega kass”. Reedel, 30. aprillil kell 18 on Saarel Volbrifest 2004 ennustajate, mustkunstnike, üllatuste ning Elmari tantsuõhtu muusikaga. Saare rahvamajas ja Voorel aktiviseerimiskeskuses on avatud Lembit Kaljaspoliku fotonäitused.

Tabivere vald

26. – 28. aprillini on vallavalitsuse ruumides toimetulekukoolitus pikaajalistele töötutele. Kolmapäeval, 28. aprillil on vallavolikogu istung ning vallavolikogu kultuurikomisjoni nõupidamine. Reedel, 30. aprillil kell 11.30 on Tabivere Gümnaasiumis Peterburi loomade tsirkus. Samal päeval korraldab Tabivere Noorteühing gümnaasiumi juures tõrvikutega teatejooksu ning õhtul pargis nõidade laulu- ja tantsupeo. Reedel, 30. aprillil on volbripidu Maarja koolis.

Torma vald

Täna läheb Torma lasteaia Linnutaja pere Kassinurme linnamäele. Neljapäeval, 29. aprillil külastavad Torma lasteaeda Sadala ja Torma kooli algklasside õpetajad. Kohtutakse sügisel kooli minevate laste, nende vanemate ja lasteaia pedagoogidega. Reedel, 30. aprillil kell 10 korraldab Sadala kool esimeste klasside õpilastele emakeelepäeva õpperaja lõkkeplatsil, millele järgneb suur nõidade kokkutulek.

blog comments powered by Disqus