Muusikastuudio sai kingituseks trummikomplekti

Kultuurikeskuse kunstiline juht ning kitarriõpetaja Hillar Laane ütles, et tegemist on firma Conor toodanguga ning muusikastuudio vajadusi arvestades väga heade pillidega. Puudu on vaid trummide juurde kuuluvad taldrikud, mis muretsetakse eraldi.
Laane sõnul on igal aastal muretsetud juurde uusi vahendeid, trummarid kasutasid seni vaid soolotrumme, mille Laane ise kodunt oli toonud. ?Uued trummid on vajalikud nii muusikastuudio trummaritele, kes nüüd korralikult mängida saavad, kui ka teistele. Paranevad kultuurikeskuse juures tegutsevate bändide harjutamis- ja esinemisvõimalused. Samuti saavad muusikastuudio erinevate erialade õpilased õppida kokkumängu ning ka lauljatele saateks mängida,? ütles kultuurikeskuse juhataja Airi Rütter.
Jõulukontsert ise oli samuti mitmeski mõttes eriline. Paljudele muusikastuudio õpilastele, kes õpivad kitarri, trummi ja klahvpille, oli see esimene esinemine. ?Kui laulustuudiosse ja tantsustuudiosse tulevadki lapsed selle teadmisega, et nad hakkavad esinema, siis muusikastuudiosse on seni tuldud eelkõige selleks, et enda jaoks pilli mängima õppida,? ütles Airi Rütter, kellel oli hea meel, et julgeid esinejaid oli siiski arvukalt, nende hulgas ka neid, kes õpivad pilli alles esimest aastat. Rütteri sõnul oli seekord tegemist vabatahtlikku esinemisega ja kedagi ei sunnitud, samuti said noored oma esimese etteaste teha väikeses ringis. Edaspidi tuleb aga ka muusikastuudio õpilastel, nagu ka kõigil teistel, esineda vähemalt kaks korda aastas.

Laulsid ka laulustuudio õpilased: Silja Piiri juhendatav väikeste poiste ning neidude ansambel ning suuremate poiste ansambel, keda juhendab Vello Pütsep.
Peolt ei puudunud ka üllatused: külas oli Alatskivi Kaunite Kunstide kooli viiuliõpetaja Kalle Loona, kes esines koos kitarriõpetaja Kaido Laasiga. Kontserdi lõpetuseks astus aga lavale ansambel, kuhu kuulusid kitarriõpetajad Kaido Laasi ja Hillar Laane ning akordionimängija ning fotograaf Johannes Haav. Esimest korda selles koosseisus mängiva ansambli lustakad lood võeti vastu tormilise aplausiga.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus