Muusikakoolide esindajad kogunesid Põltsamaale

Eesti Muusikakoolide Liidu (EML) täiskogu kokkusaamine peeti tänavu Põltsamaal. Kesk-Eestisse on kõikidel hea sõita ja siin oli ka palju avastamisrõõmu neil osalenuil, kes Põltsamaale esimest korda sattusid.


Põltsamaa muusikakooli direktori Anne Kausi sõnul vaadati täiskogu kokkusaamisel traditsioonilise tegevusena üle ja kinnitati muusikakoolide liidu eelmise majandusaasta aruanne.

Praegu hõlmab EML 92 muusikakooli üle Eesti, millest Põltsamaal oli esindatud ligi 60. Räägiti EML poolt läbiviidavatest konkurssidest, täpsemalt oli juttu konkursside komisjonide liikmete koostööst muusikakoolide aineliitude esindajatega, sealhulgas keelpilli- ja flöödiõpetajate ühinguga. 

Uut lahendust on katsetanud vähesed

Alates tänavu kevadest on muusikakoolidel võimalik korraldada  solfedžo lõpueksamit teisiti, kui seda varem on tehtud. Anne Kausi sõnul on uut lahendust siiani katsetanud vähesed koolid, ka Põltsamaal pole seda seni proovitud, kuid sügisel tahetakse seda teha. Uutest võimalustest solfedžo lõpueksami läbiviimisel andis täiskogul ülevaate Timo Steiner, helilooja ja Tallinna muusikakeskkooli direktor. Steiner juhib ka muusikalist telesaadet “MI” ning on väga populaarse telesaate “Klassikatähed” üks loojatest.

Täiskogu istungil anti teada, et muusikakoolide juhte on eeloleval sügisel, 16. ja 17. oktoobril Tallinnas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ootamas Euroopa Muusikakoolide Liidu  korraldatav koolitus. Tänaseks päevaks on selliseid koolitusi läbi viidud juba mitmetes Euroopa riikides. Anne Kaus usub, et koolitus on huvitav ning osalejaid tuleb palju. Täiskogul arutleti ka selle üle, millised on koostöövõimalused teiste muusikakoolidega rahvusvahelisel tasandil ja kust selleks toetust saab taotleda. Täiskogu esimese tööpäeva lõpul tutvuti  Põltsamaa lossikompleksi ning kohaliku muuseumiga. 

Kes on tänapäeval erivajadustega laps?

Neljapäeval esines huvitava ettekandega Tiina Kallavus, kes rääkis tänapäeva erivajadustega lastest. Anne Kausi sõnul ei peeta selliste laste all silmas puuetega lapsi, vaid praeguse elu ja keskkonna tõttu muutunud lapsi. Neil on koolitundides raske kontsentreeruda ja seetõttu vajavad nad erilist tähelepanu. Need on lapsed, kes hangivad infot tänapäevastest nutivahenditest. Neile tuleb läheneda tavapärasest erinevalt,  et neid paremini mõista. Erikoolis töötava õpetajana oli Tiina Kallavusel võimalik täiendada oma loengut näidetega otse elust.  

Anne Kaus lausus, et ühelt poolt tõi sellise esindusliku suurkogu korraldamine Põltsamaa ettevõtlikele inimestele juurde palju tööd ja tavapärasest rohkem probleeme. Teisalt tähendas see ka täiskogul osalenute majutust ja toitlustamist pakkunud ettevõtjatele täiendavat sissetulekut ning Põltsamaale linnale head reklaamivõimalust.

EML täiskogu korraldamisse olid kaasatud Põltsamaa kirikla, mida kasutati nii ööbimispaiga kui konverentsikeskusena, samuti Karl Schmidti maja ja Vahe tänava külalistemaja. Teenust pakkusid ka Põltsamaa lossikompleksis tegutsevad toitlustajad.

Anne Kausi sõnul oli paljudel esimest korda Põltsamaale sattunutel huvitav linnas liikuda ning mõned külalised ei saanud alguses üldse aru, millisest sillast juba üle on  mindud  ja kuidas ootamatult juba tuntud paika tagasi jõuti.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus