Muuseumis peeti sarikapidu

Palamusel peeti üleeile kihelkonnakoolimuuseumi uue külastuskeskuse sarikapidu. Uus hoone on saavutanud oma õiged gabariidid, seega oli vana traditsiooni kohaselt paras aeg sarikate otsa pärg riputada. Selle tõid üheskoos alla Palamuse O. Lutsu kihelkonnakoolimuuseumi direktor Arne Tegelmann (pildil vasakul) ja OÜ KRC Ehitus objektijuht Ülo Mahoni.

Viimane tõdes, et talv oli suhteliselt pehme ega seganud kuigivõrd ehitajate tööd. Tänu sellele on hoone jõudsalt edenenud ja valmib ilmselt ettenähtud ajal, st augustis. Arne Tegelmann lisas, et ekspositsiooni ülesehitamiseks kuluvat aega arvestades ei saa uus külastuskeskus uksi avada enne novembri lõppu. Ekspositsiooni kujundab OÜ Produktsioonigrupp, selle teostaja leidmiseks kuulutatakse hange välja lähiajal.

Uues keskusehoones hakkavad paiknema püsiekspositsioon, õppeklass, raamatukogu, fondihoidla, kohvik, töötajate kabinetid jt ruumid. Vana kihelkonnakooli, mida praegu uue hoone ehitamisega paralleelselt rekonstrueeritakse, hakatakse näitama selle algsel kujul, st koolimajana, kus paiknevad ka õpetaja elutuba ja köstri korter. Hoone teine korrus jääb, nagu varemgi, kasutusele näituseruumina.

Muuseumi arendusprojekti, mis hõlmab nii uue külastuskeskuse ehitamist kui ka vana kihelkonnakoolihoone rekonstrueerimist, toetab Euroopa Regionaalarengu Fond. Projekti kaasrahastajaks on Eesti riik kultuuriministeeriumi vahendusel.

„Uuenenud muuseum on külastajate jaoks kindlasti huvitavam ja atraktiivsem,” ütles kihelkonnakoolimuuseumi direktor Arne Tegelmann.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus