Muuseumiöös on pidu, muusikat ja golfimängu

Eeloleval laupäeval, 19. mail saab teoks järjekordne muuseumiöö, mis kannab seekord pealkirja „Öös on pidu“. Traditsiooniliselt osaleb muuseumiööl ka Põltsamaa muuseum, mis on külastajatele tasuta avatud kuni hilisõhtuni. Muuseum asub Põltsamaa lossikompleksis, tänu sellele saab muude tegevuste kõrval vastava tasu eest tegelda ka rakukeraamikaga ning valmistada endale peoks nõu.

Põltsamaa muuseumis esitletakse pildiprogrammi „Peod Põltsamaal viimase 100 aasta jooksul“, pakutakse kohvi ja kooki. Läheduses asuvas EELK Niguliste kirikus toimub oreli- ja plokkflöödimuusika pooltund, kus esinevad EELK Põltsamaa Niguliste koguduse plokkflöödiansambel ning organist Ülle Noormägi. Toimub ka noortebändi Ol’Mill piletitega kontsert lossirestoranis Konvent. Lisaks muuseumile on avatud veinikelder koos toidumuuseumiga ning käsitöökojad.

Põltsamaal on muuseumiöö raames avatud ka raadiote püsinäitus Riho Laanese kodus, aadressil Vahe tänav 7. Riho Laanese sõnul on raadiomuuseumi esitlemine muuseumiööl tema jaoks huvitav. Suurema ürituse puhul avab ta raadiomuuseumi kindlaks ajavahemikuks, muudel juhtudel saab seda külastada kokkuleppel. Riho Laanes avaldas lootust, et muuseumiööl külastavad teda needki, kes on kokku puutunud raadiote montaažiga või olnud ise raadioamatöörid.

Tema aias on laupäeva õhtul võimalik ka aiagolfi mängida. Reeglid on sel mängul tavapärasest golfist erinevad. Kui ilmataat laupäevase ettevõtmisega ühel nõul on,  paneb raadiomuuseumi peremees oma koduaeda välja mõned lauad ning pakub ka morssi või erilist teed. Selle juures istudes on mõnus kuulata raadiomuuseumile kohast head muusikat. Riho Laanes avaldas heameelt sellegi üle, et paljud noored on tema muuseumist huvitatud ja esitavad talle väga sisulisi ja asjalikke küsimusi.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus