Müüjate kutsevõistluse võitja õpib Põltsamaa Ametikoolis

Võistlejad pidid läbima mälutesti, valmistama kinkepaki ja täitma müüjarolle erinevates olukordades. Ostjate rolli mänginud isikutel oli oma kindel ostulegend, mille olid välja mõelnud võistluste korraldajad. Rühmas, kus võistles Vaike Kangro, konkureeris tosin müüjaõpilast. ?üriisse kuulusid oma ala tugevad asjatundjad Juhan Pihlap ja Marika Merilai Kaupmeeste Liidust, Heldi Kikas ja Ülle Parbo Riikliku Eksamikeskuse kaubanduse valdkonnast ja suurte toidukaupluste (Selver, Rimi jt) juhatajad.

“Vaike on valinud endale väga õige elukutse. Müüjatööks vajalikud oskused on tal lausa kaasa sündinud. Tänu sõbralikkusele, leidlikkusele ja nutikusele suudab ta suhelda väga erinevate ostjatega,” ütles Põltsamaa Ametikooli kutseõpetaja Lea Põder. Tema sõnul saatis Põltsamaa Ametikool kutsevõistlustele noored, kes on õppetundides ja praktikal teenindamise osas kõige paremast küljest silma paistnud. “Peale Vaike esindasid kooli veel Gerli Vosmi, Sirli Kangur ja Nele Juust. Kui varem oleme saanud nendel võistlustel palju eripreemiaid, siis nüüd naasime esikohaga,” rääkis pedagoog. Võistlejaid aitas ette valmistada ka teine kutseõpetaja Endla Joosu. Vaike Kangro võit ja ka teiste osalejate ühtlaselt tugev esinemine annab Põltsamaa Ametikoolile võimaluse korraldada järgmisel aastal müüjate kutsevõistlused ise.

Vaike Kangro on juba töötanud müüjana Põltsamaa kaupluses ToiduTop. “Nüüd kavatsen kandideerida tööle ehitatavasse Selverisse. Müüjana saab lävida inimestega, aidata neil sobivat kaupa leida ja selline töömiljöö meeldib mulle väga. Kõige meelsamini müün ma toidukaupa,” ütles ta. Lehelugejad ehk mäletavad, et Vaike Kangro kuulus ka Põltsamaa Ametikooli turundusvõistkonna koosseisu, kes märtsikuisel turundusalaste oskuste mõõduvõtmisel samuti väga edukalt esines.

Lea Põder teatas veel, et tänavu kevadel sooritavad erinevate kutseõppeasutuste müüja eriala lõpetajad riikliku kutseeksami esmakordselt Põltsamaa Ametikoolis. Eksami edukalt sooritanud saavad müüja I taseme kutsekvalifikatsiooni diplomi. “See on tänapäevane kõrgema kategooria erialadiplom, mis võimaldab saada müüjana tööd ka väljaspool Eestit. Head õpitulemused näitavad aga, et meie kutsekoolis antakse täiesti konkurentsivõimelist haridust, mis aitab tõsta nii teenindus- kui ka tööjõukvaliteeti tervikuna,” ütles Põltsamaa kooli kutseõpetaja.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus