Müügiassistendiks õppijad turunduskonkursil teisel kohal

Möödunud sügisel Põltsamaa Ametikoolis avatud müügiassistendi eriala õppijad Terje Valk, Tuuli Puus ja Vaike Kangro valiti turunduskonkursile võistlema koolisisese konkursi tulemuste põhjal.

Põltsamaa Ametikooli kutseõpetaja Lea Põderi sõnul tuli turundusalasel võistlusel esitleda mõnda toodet või teenust ja osata see pealtvaatajatele ja züriile igati ahvatlevalt “maha müüa”. “Pakutavale kaubale olid kehtestatud üsnagi ranged piirid. See pidi olema uudne, reaalselt ellurakendatav, maalähedane ja keskkonnasõbralik. Me lähtusime sellest, et ametikool toodab piltlikult öeldes häid töötegijaid. Nii otsustasimegi konkursil turundada tasemel kutseoskusi. Selleks andsime selgituste ja slaidiprogrammi abil ülevaate koolis õpetatavatest erialadest, et selgitada tööandjatele võimalust saada meie ametikoolist põhjalike teadmiste ja oskustega tööjõudu. Püüdsime slaidishow korraldada nii, et kõigil kolmel tütarlapsel tegevust oleks. Kooli reklaamimisel tuli kõige rohkem rääkida Terjel, keda Tuuli ja Vaike assisteerisid. Kuna meil polnud kaasa toodud traditsioonilist käegakatsutavat toodet kindla hinnaga, oli ka teatud läbikukkumise hirm. Zürii, kuhu kuulusid ka firma Leibur esindaja, Põllumajandusministeeriumi esindaja ja Eesti Maaülikooli doktorant, aktsepteeris aga meie etteastet ja meeldiva üllatusena pälvisime teise koha,” rääkis õpetaja Lea Põder. Tema sõnul tuli konkursil osalejatel eelnevalt toote praktilisele esitlemisele vastata ka testi küsimustele ning oma toote idee kirjalikult lahti mõtestada.

Teooriavoorus, kus lisaks küsimustele vastamisele tuli tunda ka mitmesuguseid müügistiile, pälvis esikoha Terje Valk. “Konkursipinge oli tugev ning meid kuulati ja jälgiti tähelepanelikult. Mõistagi ajas selline olukord ka omajagu närveerima, ” ütles müügiassistendiks õppiv tütarlaps.

Kutseõpetaja Lea Põder rääkis, et konkursil küsiti ka seda, kui palju Põltsamaa Ametikoolis müügiassistendiks õppijate poolt pakutav teenus maksab. “Selgitasin siis, et praktika ajal pakutakse teenust tasuta, kuid juba tööle asudes soovivad müügiassistendid oma teadmistele ja oskustele väärilist palka saada,” lausus õpetaja Põder.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus